Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Bylinky na atopický ekzém

Atopický ekzém a ekzém je velmi nepříjemná záležitost, kterou bohužel v posledních desetiletích trpí stále více obyvatelstva. Nejvíce postiženou skupinou jsou děti, které právě atopickým ekzémem nejvíce trpí. Malé děcko nechápe, že se nesmí škrábat, že se mu do rozškrábaného místa může dostat infekce a bude to ještě více bolet.

Babské rady na zmírnění svědění doporučují přísady do koupele:

  • koupel v solamylu – bramborové moučce 3-5 lžic na vanu rozmíchat ve studené vodě a nalít do vany
  • koupel ve šťávě z nastrouhaných brambor ( obsahují přírodní škrob)
  • koupel v otrubách – otruby povařit, nechat vychladnout, scedit a dát do vany Keltský jíl EPAM
  • koupel v ovesných vločkách -5 lžic vloček zalít horkou vodou, nechat stát a potom rozmichovat a nalít do vany 
  • koupel v jílové vodě - 1-3 lžíce Keltského jílu dát do vany
  • koupel s olejem – pár kapek rozmíchat v trošce mléka
  • koupel v bylinném čaji - čajová směs bylináře Zentricha - Dermozen-kožní vnější, spařit, louhovat, nalít
  • koupel v pravém černém čaji – silný černý čaj nalít po vylouhování do vany ( mírní i spáleniny)
  • koupel v ořechovém listí koupel v mléčné vodě - ¼ litru plnotučného mléka nalít do vany

Základní pravidlo : Obvykle je potřeba červené fleky vysušit v koupeli např. s přídavkem mořské soli nebo jílu. Můžete použít Keltský jíl.

Suché fleky po koupeli je potřeba promastit – modrá indulona, kosmetická vazelína, Kittlova mast EPAMolej olivový, olej měsíčkový,  Biora Regenerační gel po pobodání hmyzem ( zklidňující účinek, uklidňuje svědění, regeneruje pleť).

Některým lidem s atopickým ekzémem pomáhá Kittlova mast.

 

Vnitřně na zmírnění nepřiměřených alergických projevů:

Bylinky s protialergickým účinkem užívané vnitřně ve formě tinktury – gemmoterapie Černý rybíz + gemoterapie Kalina. Jestliže ekzém svědí, tak na zklidnění pokožky (a nervů) – gemmoterapie Lípa. Gemmoterapie není návyková! Gemmoterapie nemá nežádoucí vedlejší účinky. Gemmoterapie se může kombinovat s jinou medicínou, ať už je to klasická medicína nebo alternativníGemmoterapie medicína, kam můžeme zařadit např. léčbu bylinkami. Za vyzkoušení stojí i metody Tibetské medicíny EPAM. Gemmoterapii můžete dávat i dětem(pokud se rozhodnete), gemmoterapie je šetrnější než chemické léky. Gemmoterapie nemá tlumící účinky na organismus jako protialergické léky. Gemmoterapie hledá cestu k původci alergie.

Vnitřně užívaná lžíce šťávy z čerstvě nastrouhaných brambor ( 3-5 x denně) neutralizuje kyselé prostředí v organismu tak, aby se zmírnily svědivé projevy na kůži. Francouzský zelený jíl na pročištění střev pomáhá tak, že neutralizuje nadměrnou kyselost organismu, která je spoluzodpovědná za alergické reakce. Podle pravidel čínské medicíny všechno, co se projevuje negativně na kůži, má svůj původ ve střevě. To znamená, když není dostatečně pročištěné střevo, tak není dostatečně silná imunita. Stejně tak lze vysvětlit, že když není dostatečně čisté střevo, tak po ekzému podle čínské medicíny nastoupí další projev související s oblastí střevo-kůže-plíce. Pak „náhle“ člověk dostane Detoxikační kúra z bylinek a jílu...Dnes už tuto skutečnost zná i naše západní medicína, ta ale pro tento jev nemá vysvětlení, jako má čínská medicína , která různé souvislosti zkoumá několik tisíc let. Doporučujeme tedy při zhoršení ekzematických projevů pro větší děti 3 x denně 1 tobolku Francouzského zeleného jílu a pro dospělé 3 x denně 2-3 tobolky Francouzského zeleného jílu. Vhodné je v rámci prevence 2-4 x ročně provést ucelenou detoxikační kúru ze zeleného jílu a bylinek v trvání 3 týdnů.

 

Výborným pomocníkem při snižování potíží s alergickou reakcí je prostředek tibetské medicíny-Tibetský biostimulátor EPAM 11-alergický. Tento bylinný komplex působí přímo na buňky tak, aby se uvedly doTibetský biostimulátor EPAM 11-alergický „normálu“. A normál není zrovna usilovné drbání svědivých projevů. Tyto projevy by se mohly zlepšit i díky tomu, že EPAM 11-alergický nastoluje acidobazickou rovnováhu v organismu.

 

Autor článku: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: