Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Chaluha bublinatá

Chaluha bublinatá

zvaná též bublinatka, je mořská rostlina s mimořádným množstvím jódu. Jód je prvek nezbytný pro zdraví našeho organismu. Jód se v organismu podílí významnou měrou na činnosti metabolismu, reguluje látkovou přeměnu. Bez jódu nemůže optimálně fungovat štítná žláza, což se projeví zpočátku nenápadně, člověk je „jen“ unavený. Zvláště dospívající mládež a těhotné a kojící ženy by měly dbát na dostatek jódu ve stravě.

V organismu, kde nefunguje správně metabolismus, je vysoká pravděpodobnost, že takový člověk nemůže zhubnout neboChaluha bublinatá udržet svoji hmotnost v optimální výši. A může držet, jakou chce dietu, stejně to nevede ke kýženému výsledku.

V České republice, vzhledem k tomu, že nemáme moře, nejsme tedy zvyklí denně do stravy zařazovat mořské produkty, máme spíše nedostatek jódu. Mořskými produkty myslíme živočišnou i rostlinnou říši, tedy ryby, korýše, i řasy různých druhů. Lékaři a výživoví specialisté nám doporučují, abychom jedli ryby alespoň2-3 x týdně. Do běžné stravy můžeme také několikrát týdně zařadit mořské řasy.

Chaluha bublinatá je tedy dobrou volbou pro doplnění nedostatku jódu a dalších minerálních látek, kterých má zajisté také ještě několik druhů.

Jak používáme chaluhu bublinatou?

Z chaluhy si můžeme uvařit čaj, buď spařit, nechat vylouhovat, nebo 5 minut povařit ve vodě, nechat vylouhovat a vypít. Chutnější varianta je, že si Bylinářské koště odkyselující čistící bylinný čajchaluhu přidáme k bylinnému čaji. Použít můžeme např. Bylinářské koště odkyselující čistící bylinný čaj. Třetí varianta přípravy chaluhy bublinatky je přidat řasu do vody při vaření polévky. Tam se ztratí její “mořská“ vůně. Chaluha se důkladně v polévce povaří, tím se vylouhuje největší množství účinných látek. Doporučuju uvařit tzv.“Dlouhou polévku“, která posiluje celý organismus.

Kde se vyskytuje jód?

Např.: Mořské řasy, sýr, zelenina - červená řepa a rajčata, česnek, živočišné tuky, mléko, obiloviny, višně, třešně, maliny a jahody, vejce, špenát, citron, hrách, nejvíce jódu mají ryby.

Bylinky-bedrník, hořec, kontryhel, lněné semínko, měsíček, šalvěj, sporýš, tymián,

Na co má vliv nedostatek jódu?

Nedostatek jódu má vliv např. na:

Nadváhu, problémy štítné žlázy, únavu, padání vlasů a růst nekvalitních vlasů, vhodné je zvýšit dávky jódu při zánětech kloubů, zvýšeném tlaku a cholesterolu, při pomalé  aktivitě trávících enzymů.

Jak poznám sníženou funkci štítné žlázy?

Hned po probuzení si změřte teplotu, pokud je nižší než 36,4°C, máte pravděpodobně sníženou funkci. Pokud je teplota vyšší než 36,8°C, je pravděpodobně zvýšená činnost štítné žlázy. Něco mezi tím je normální.

Doplňte tedy chybějící jód také používáním mořské řasy Chaluhy bublinaté.

Jód je také součástí Zásadité směsi mineraly VITAL, což je sypká ochucená směs plná minerálů, vitamínů a stopových prvků, kde tedy vedle chrómu, selenu a zinku nechybí již výše zmíněný jód.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: