Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Co nevíte o jablíčkách

Co možná nevíte o jablku?

Jablíčka jsosu nepostradatelná na našich stolech. Ale víte, co všechno se k jablkům vztahuje, jak jsou zapojena do našeho života a historie?

1. Jablko patří do historie lidstva: Adama a Evu spojuje jablko hříchu. Bůh varuje Adama před jablkem ze stromu poznání, Eva samozřejmě Adama „ukecá“ a spolu ochutnají jablko a tím nastartovali historii lidstva, musíme se oblékat, stydíme se, děti rodíme v bolestech…

2. Jablko sváru patří také do historie -Paris měl rozsoudit bohyně, která je nejkrásnější a té měl dát jablko. Athéna nabídla chytrost a slávu, Hera slíbila bohatství a Afrodíte to zkusila s láskou a nabídla krásnou Helenu. Tak vznikla Trojská válka. Za vším hledej ženu.

Jablíčka 3. Vánoční zvyky-naši předci posuzovali své zdraví a štěstí podle jablka podélně rozkrojeného u vánočního stolu. Krásná hvězdička, pentagram byla znak zdraví a štěstí.

4. Na Nový rok se jablíčko krájelo naopak podélně, komu se podařilo hvězdičku nepřekrojit, vcelku zůstala všechna jadérka, toho čekal zvlášť plodný a úspěšný rok.

5. Na vánočním stole nesměly nikdy chybět jablka a oříšky, z jablíček se dokonce dělaly vánoční ozdoby

6. Děvčata, naše babičky a prababičky, loupaly jablečnou slupku kolem dokola v jednom kuse. Když spadla na zem, objevilo se počáteční písmeno budoucího manžela, možná našeho pradědečka.

7. Jak je to s Adamovým jablkem? To už nepatří do starých bájí, ale týká se to našeho těla. Adamovo jablko je vlastně ohryzek na krku=přední strana hrtanu

8. Jablko je také v koleni

9. Hra o jablko

10. Znak zdraví= Líčka jako jablíčka-jedná se o krásnou zdravou dívku

11. Tvar postavy lidí se určuje jako - jablko x hruška, jablko je celé kulaťoučké, hruška je silná přes boky a ramínka má užší, prostě krásná hruštička.

12. Naše „obyčejné“ ovoce se dostalo také do přísloví: „jablko nepadá daleko od stromu

13. Jablko je tak slavné, že některé obce si ho zvolily do svého názvu: Názvy měst Jablonec, Jablunkov, Jablonné, Jabloňany, Jabloňov…

14. A někteří lidé se jmenují Jabloncov, Jablonka, Jablonický, Jablončík, Jablonci…

15. České Korunovační předměty jsou koruna, žezlo a jablko s obrazy výjevy z Ráje

16. Jablko ve snech-Jablko je symbolem milostných vztahů a případného sňatku, co znamená vidět jablko ve snu? Když je zdravé, červené a je jich ve sklepě hodně, je to pro milostný život pozitivní. Jestliže je červivé, málo nebo se jich vzdáme, tak je to rozpad vztahu, odmítání, prostě negativní informace o vztahu

17. Jablíčka a jejich přínos našemu zdraví a také nějaké recepty, tak to jsem připravila ZDE.

Pořad O jablíčkách jsem kdysi připravila pro TV Pětka O jablíčkách s bylinářkou Hankou, jukněte… Zdraví Hanka

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: