Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Na plodnost a otěhotnění

Potíže s otěhotněním a neplodnost

V dnešní uspěchané době má stále větší procento párů potíže se založením rodiny. Faktorů, proč je tomu tak, je více. Muži i ženyDetoxikační a odkyselující kúra na založení rodiny zrovna nespěchají. Prošvihnou tak optimální věk partnerky, kdy to jde tzv. samo. Žena je optimálně na mateřství připravena mezi 21.-28. rokem života. Alespoň na to první mateřství. Dnes je pro mladé lidi důležitější kariéra, cestování, studium a „užívání“ života, tj. koníčky všeho druhu. Když je omrzí zábava, začnou přemýšlet o budoucnosti. Rodičovství ale stále ještě musí počkat, protože nemají kde bydlet. Když tedy konečně okusili všeho, co se jim nabídlo, mají kde bydlet, jezdí pěkným autem a absolvovali adrenalinové dovolené, tak začne uvažování o dítěti. A problém je na světě. Buď to nejde vůbec, nebo po zdárném otěhotnění následuje rychlý potrat.Babské rady při neplodnosti.

Jak se připravit na otěhotnění?

Bylinný čaj na Plodnost - GravozenTak, jako ve všem, co děláme, je důležitá příprava, tak se ani otěhotnění mnohdy nedá bez přípravy partnera i partnerky provést. Tvorba a zrání spermií trvá 3 měsíce- doporučuji tedy upravit životosprávu nejméně 3 měsíce před předpokládaným početím. Přípravu na početí zdravého potomka je vhodné zahájit Důkladnou detoxikační kúrou, která zregeneruje a ozdraví organismus obou budoucích rodičů.

Dnes neplodnost neznamená již automaticky neplodnost ze strany ženy. O mnoho desítek procent párů je v současné době neplodných ze strany muže, příp. „nekompatibility“ vajíčka a spermie toho konkrétního páru. Prostě se vajíčko „nezamiluje“ do spermie, přestože vše je tzv. v pořádku.

Důležitá v procesu „výroby“ miminka, je funkční páteř. Bloky v bederní a křížové oblasti znesnadňují početí. Pro odstranění problémů s páteří je vhodné provádět rehabilitační cviky a mobilizaci páteře odborníkem, vychýlená kostrč a stažené svaly kolem pánevního dna se uvolní a zpevní. Tato metoda pomáhá při: bolesti zad, vyhřezlé plotýnce, skolióze, Bechtěrevově nemoci, bolestech při artróze a kostrče (třeba po pádu v dětství). A to není všechno. Mobilizace spodní části páteře napomáhá od bolesti při pohlavním styku, absenci orgasmu a menses, či nepravidelnosti a bolesti menses, zvl. u mladých dívek. Svalové křeče, které jsou kolem kostrče, mohou způsobit neprůchodnost vejcovodů, opakované potraty, zmenšovat možnosti početí, způsobovat zácpu a inkontinenci. Po cvičení a mobilizaci se mnohdy zlepšuje i množství a kvalita spermií. Jestliže pokračujete v upravené podobě cvičení v době těhotenství, usnadníte si tím i porod.

Co snižuje plodnost?

Plodnost určitě neposílí stres, konzumace alkoholu, kouření, drogy, hodně kávy, nekvalitní výživa, špatný životní styl a hodně kořeněné jídlo. Alkohol zamezuje příjmu vitamínu A, bez kterého naše tělo dostatečně nefunguje. Kouření a alkohol zase snižují příjem zinku, tolik potřebného pro organismus a všechny jeho funkce. Na co se hodně zapomíná, je, že spermie se tvoří ve varlatech mimo tělo, důvodem je nižší teplota. Ovšem pohodlní pánové si v autě zapnou vyhřívanou sedačku a spermie přehřejí. Tentýž efekt nastane, když mají mládenci notebooky přímo na klíně, to je téměř dokonalá antikoncepce, neboli omezení možnosti otěhotnění.

Mezi další „sterilizující“ faktory patří toxiny z prostředí (zvláště pesticidy), látky imitující ženské pohlavní hormony (některé plasty z obalů na potraviny), obezita, nedostatek pohybu, horká koupel a těsné spodní prádlo nebo vodní postel. Horečka při nemoci dovede na několik týdnů snížit pohyblivost spermií, muži s cukrovkou, po spalničkách, mononukleóze, možná i po borelióze a zánětu jater mohou mít méně a línější spermie.

Co posílí plodnost?

Před stykem je vhodná studená koupel-zvýší se pohyblivost spermií.

Tribulus-kotvičníkDo stravy je vhodné zařadit:

zinek, vápník a vitamín D, selen, omega 3 a 6, ty najdeme v dýňových, lněných a slunečnicových semínkách. Vhodný je med, rouskový pyl, mateří kašička, vitamíny B, E, A. Vitamin E je označován jako vitamin plodnosti. Jeho chemický název tokoferol pochází z řeckého slova tokos – potomek a fero – nosit. Dejte si pivovarské kvasnice, tresku, sardinky, ústřice, makrelu, ořechy, vejce, celer, česnek. Pohyblivost spermií příznivě ovlivňuje malá koncentrace kávy, čaje, čokolády a kakaa, popřejte si také fíky.

Čaj pro ženy na otěhotnění podle Ludmily Mojžíšové:

20g řebříček, 20g šípek, 10g mateřídouška, 15g dobromysl, 7g květ hluchavky, 15g truskavec, 5g heřmánek, 10g čekanka, 7g jitrocel. Do 3 dcl studené vody přidat 10g směsi. Nechat přejít varem a louhovat 30 minut. Pít 2x denně, ideálně nalačno.

Bylinkový čaj na podporu ženské plodnosti:

nať kontryhelu 5 dílů, nať řebříčku 2 díly, nať šalvěje 2 díly, tinktura ze jmelí. Dvě lžíce směsi dát do 1/2 litru vroucí vody a nechat asi 10 minut vyluhovat. Přecedit, přidat 2 kapky tinktury ze jmelí a pít 3x denně třetinu množství.

Čaj pro ženy ke zdárnému početí:

100g třezalka, 100g kopřiva, 100g kontryhel, 50g hluchavka, 30g měsíček, 20g řebříček. Polovina lžíce se spaří v 1/4 litru vody. Nechá se 15 minut louhovat. Pije se 3x denně mimo menstruaci. Po spotřebování směsi se udělá 14 denní pauza a pak znovu opakovat.

Doplňky stravy podporující plodnost:

Vhodné doplňky stravy pro oba partnery jsou: Tinktury, bylinné čaje nebo bylinkové tobolky z ženšenu, whitánie, zázvoru, eleuterokoku Tribulus terrestris-tobolky z kotvičníku pro pány i dám. Podrobněji v samostatném článku o Kotvičníku.

Gemmoterapie pro muže :

gemmoterapie dub stimulace testosteronu a proti mužskému stárnutí spolu se sekvojí sekvoj pro muže

na vyváženou spermatogenezi sekvoj s rozmarýnou

na neurosexuální syndrom rozmarýna proti impotenci

Gemmoterapie pro ženy:

nedostatek estrogenu a působení na vaječníky–brusinka a maliník

Frigidita- sekvoj, rozmarýna, bříza jehnědy a dub

Hanka Parmová

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: