Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Slepičí polévka při nachlazení

Nejlepší lék při nachlazení je slepičí polévka

Poprvé prý ji doporučil Maimonides, proslulý lékař 12.století. Sultán Saladin, mocný muslimský vojevůdce, požádal lékaře o lék na astma pro svého syna. Maomonides předepsal slepičí polévku.

Jak si máme její účinky vysvětlit, když chceme všechno měřit, vážit, zkoumat pod mikroskopem? Slepice je bílkovinná potravina, a ty obsahují přirozenou aminokyselinu cystein, která se při vaření polévky uvolní. Cystein se podobá léku acetylcystein, podávaný lékaři pacientům s bronchitidou a infekcemi dýchacích cest. Dříve se acetylcystein dokonce z kuřecího peří a kůže vyráběl. Tato látka patří do skupiny mukolytika, má tedy schopnost zmenšit množství hlenu v plicích a ten je snazší vypudit.

Historie léčení slepičí polévkou

V roce 1978 byl v prestižním lékařském časopise Chest doktorem Marvinem Sacknerem uveřejněn výsledek výzkumu účinků slepičí polévky. Výzkum proběhl tak, že skupina 15 mužů a žen usrkávala horkou slepičí polévku, horkou nebo studenou vodu. Za 35 minut změřil doktor rychlost, jakou hlen a vzduch protékaly nosními cestami. Jednoznačně zvítězila slepičí polévka. I páry z této polévky mají léčivé účinky. Abyste zvýšili účinnost slepičí polévky, doporučil doktor Ziment do polévky přidat pálivá a pikantní koření-cibuli, česnek, feferonku, pepř, kari. Takováto polévka se dá považovat za nejlepší lék proti nachlazení.

Jak léčit slepičí polévkou? 

 

Polévku je vhodnější pomalu usrkávat, než ji pít, protože její účinek trvá asi ½ hodiny. Tak proč si takovou příjemnou léčbu nedopřát v plné míře. Lékaři čínské medicíny k tomuto receptu, který je v Číně známý od nepaměti, přidávají ještě doporučení o době pomalého vaření. Čím déle, tím lépe. Probublávat může polévka 10-12 i více hodin, do vývaru se uvolní více účinných látek a vývar získá vysokou energetickou (to není kalorickou) hodnotu. A do polévky můžete přidat i tak oblíbený čerstvý kořen zázvoru, zvýší se tím pocení a ústup škodlivých látek pokožkou ven.

Hanka Parmová

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: