Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Tribulus-Kotvičník

Tribulus terrestris bylinka se širokospektrálním účinkem kotvičník pozemní – tribulus terrestris , exoticky znějící a přitom úplně „obyčejná“ bylinka s drobnými žlutými kvítky je známá téměř ve všech světadílech a je využívána bylináři jako léčivá bylina i farmaceuty na výrobu léků.Tribulus se může právem pyšnit tím, že má mimořádně obrovské množství účinných látek.

V první řadě je to bylina ledvinová. Její mohutný močopudný účinek se využívá zvláště při chorobách ledvin a močových cest a na rozpouštění močových kaménků, léčí některé typy močové inkontinence a používá se při potížích s bolestivým močením. Tribulus se používá jako podpůrný prostředek při léčbě stařecké hyperplasie prostaty a prostatismu mladších mužů.Ti nešťstníci, kteří jsou sužováni bolestmi při dně, si mohou ulevit od bolestí právě užíváním kotvičníku.S činností ledvin podle čínské medicíny úzce souvisí jeden z našich smyslů, sluch, jehož šelesty mohou být odstraněny právě touto bylinkou.

Tribulus -kotvičník je i bylina jaterní. Čistí játra, podporuje tvorbu žaludečních šťáv, zlepšuje střevní peristaltiku a zároveň působí žlučopudně a žlučotvorně. S játry souvisí další náš smysl a tím je zrak. Tribulus pomáhá při obtížích s některými zrakovými poruchami.

Tribulus - kotvičník je bylina srdeční. Léčivých účinků kotvičníku využívají lidé, kteří potřebují snížit hladinu krevního cholesterolu a tuků, tribulus je považován za velmi účinné antisklerotikum,tlumí tachykardii a prodlužuje diastolu, zlepšuje krevní oběh, rozšiřuje cévy a snižuje krevní tlak. Příznivé účinky se objevují při užívání u lidí trpících srdeční ischemií a anginou pectoris. Tribulus má také schopnost normalizovat krevní srážlivost.

Tribulus - kotvičník je bylina hormonální. Ženy v období klimakteria snášejí průvodní projevy tohoto životního úseku lépe ve společnosti kotvičníku , který srovná „celého člověka“ tak, aby se žena cítila dobře. Dodá jí vitalitu, působí proti některým typům závratí, možná i na nějakou dobu srovná menstruační cyklus, který začíná být nepravidelný. Bylinka také působí velice příznivě na zvýšení pánské potence a pánské plodnosti.

Tribulus je doporučován jako podpůrný lék při diabetu II. typu, na inzulinu nezávislém. má tonizující a obecně regenerační účinky zvláště po těžkých nemocech a jeho léčivých a posilujících účinků se využívá v podpůrné léčbě nádorový onemocnění.

Takže když shrneme účinky drobné květinky, zjistíme, že jich má požehnaně. Pomalu nenajdeme oblast, kde by se bylinka neuplatnila. Tribulus tedy použijeme jako celkové tonikum při úpadku tělesných sil a dobrá zpráva pro sportovce , tribulus se doporučuje jako nenáročný a organismus nedevastující doping výkonných sportovců .

Informace: J.A.ZENTRICH - Speciální metody fytoterapie.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: