Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Velikonoční bylinka-Kopřiva

Velikonoční bylinka-Kopřiva dvoudomá - Urtica dioica L.

Pro někoho je to nepříjemný plevel, pro někoho nedoceněná léčivá bylinka. Tradiční bylináři říkají, že za našimi humny rostou Kopřivabyliny pro náš organizmus nejpotřebnější. Maria Treben dokonce tvrdila, že kdyby lidi věděli, jak je kopřiva užitečná, tak by ji pěstovali na zahrádce.

Kopřiva roste všude. Je to téměř nezničitelný plevel, který jako léčivou bylinu využívali bylináři od dávných věků a všech národů. Urtica dioica-kopřiva obsahuje množství léčivých látek. Chlorofyl - listová zeleň má dezinfekční, dezodorační a baktericidní účinky, kopřiva má velké množství minerálních látek a přírodních mastných kyselin z kopřivového oleje.

Ruští dermatologové používají kopřivový nálev zejména k léčbě ekzémů, akné, lupénky, k tišení popálenin a zranění a na zlepšení kvality vlasů. Lidové názvy svědčí o tom, že všichni znají pichlavé účinky této léčivé byliny: kopřiva kropivá, obecná, veliká, pyhlavá, prhlava , prhlinka, žahavka, žíhavka, žihlava(Magické rostliny-S.Lavenderová, A. Franklinová)

Pověsti a pověry o kopřivě

Kopřiva se dostala dokonce i do pohádek. V jedné české pohádce o krkavcích dívčina musela spřádat vlákno, upříst přízi, utkat látku a ušít haleno z kopřivového vlákna. Kopřiva poskytuje totiž silné vlákno, ze kterého se kdysi vyráběly nitě, plátna, lana a provazy a dělaly se sítě a dokonce papír. Papír se používal na magické dokumenty. Z kopřivy se dělalo „ekologické“ barvivo různých barev podle příměsí. K rychlému uzdravení prý napomůže svazeček čerstvých kopřiv umístěný pod postelí. Asi by to stálo za vyzkoušení v dnešní době chemických léků a složitých diagnostických metod. Kopřivu v ruce držeti, odpomůže od strašidel a zlých duchů. Šťáva kopřivová ve vlasech vetřená zase odpomůže od plešatosti.

 „Doopravdické“ léčivé účinky kopřivy

Z jarních kopřiv ( i dalších zelených bylinek rostoucích na zahrádce-pampeliška, sedmikráska, jitrocel...) si můžeme připravit vitamínovou a minerální bombu. Stačí všechno v chemicky nehnojené oblasti posbírat, umixovat s trochou vody a několikrát denně popíjet po doušcích. Zaručeně vitamínová zelená bomba či kopřivový čaj připravený obvyklým způsobem pomohou proti dně a revmatismu, ekzému, akné a jiným kožním nemocem, vyčistí organismus od usazenin a solí. Kopřiva upravuje nepravidelnosti menstruace, povzbuzuje tvorbu mateřského mléka v období kojení, povzbuzuje krevní oběh a zdravý růst vlasů. Kopřiva se používá i poněkud drasticky: šleháním revmatických kloubů jim uleví od bolesti.

Gemmoterapie kopřiva

Kopřiva, je vynikající prostředek pro povzbuzení činnosti jater a k čištění organismu. Kopřiva je podle tradičních bylinářů vhodná proGemmoterapie kopřiva správnou funkci látkové výměny zvl. pro starší organismus. gemmoterapie kopřiva stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí a má prý omlazující účinky na organismus.

Kopřiva v kuchyni

Kopřivu známe i kuchyňsky upravenou, jarní velikonoční nádivka v Čechách je přímo nemyslitelná bez čerstvé kopřivy. V jiných krajích rádi vaří polévku, nákypy, nápoje-víno i pivo.

Hanka Parmová

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: