Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Byliny-bylinky-koření

Koření jako léčivá byliny

Byliny-bylinky-koření-tady najdete informace o léčivých rostlinách, které se používají ve formě bylinných čajů, tobolek nebo tablet z bylin, bylinných tinktur, mastí, koření, obkladů, bylinných koupelí, aromaterapie...

Bylinky používaly všechny předcházející civilizace celého světa. V tibetské medicíně, čínské medicíně i jinde se bylinky používají nejenom jako koření, ale staly se i významným lékem. Při vaření se ani nezamyslíme nad tím, proč do některého jídla dáváme česnek a cibuli, do jiného majoránku, při vaření nepovažujeme za léčivou bylinu dobromysl, hřebíček, černý či zelený nebo růžový pepř, kurkumu, kardamon, zázvor a spoustu dalších bylin čerstvých nebo sušených bylinek.

Koření na trávení

Léčivé rostliny usnadňují trávení, zlepšují chuť nebo dodávají dominantní chuť pokrmu. Bylinky se přidávají do jídla také kvůli barvě. Červenou barvu dodává bylina-paprika, žlutou barvu dodává např. bylina-kurkuma, místo nesmírně drahého šafránu naše babičky přidávaly do jídla pár kvítků oranžového měsíčku.

Bylinky kromě barvy také okoření pokrm-chili paprička či zázvor pálí a tím rozproudí krev a vyvolají pocení a desinfikují, takže koření léčí virózu.Česnek -bylina-koření vyhání roupy. Stévie-bylina sladí.

Bez skořice se téměř neobejde indická kuchyně. Z kořene, lopuchu,čekanky a z dubových žaludů se praží a mele káva.Tyto kávoviny léčí jaterní problémy.  

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: