Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Angínovník

Angínovník- Belamcanda chinesis

Krásná pokojová i venkovní rostlina, s kropenatými květy, připomínajícími leopardí kůži, kvete od června do září. Pěstovat ji můžete v květináči, který je vhodnější schovat na zimu před mrazem, i když se uvádí, že mráz rostlinu nezničí. Po odkvětu zůstanou na květině tobolky, které mají také léčivé účinky, stejně jako vrcholky stonků a mladé lístky.

Angínovníku se nejlépe daří na slunném místě, v běžném substrátu a s pravidelnou zálivkou, nesmíte ji ovšem přelít. Na zimu se zatahuje, začne žloutnout a rostlině opadají listy, na jaře rostlina obroste znovu. V zimě velmi omezíme zálivku, spíš nezalévat. Před tím, než se rostlina začne připravovat na zimu, ostříháme koncové lístky, posbíráme semena a uschováme buď v mrazáku, nebo usušíme. Lístky používáme během celého vývoje rostliny.

Léčivé účinky: působí na bolesti v krku, angínu, kašel, rozpouští hleny, používá se při problémech s hlasivkami a sliznicemi. Vyzkoušejte angínovník při chřipce, zánětu průdušek a nachlazení i při poruchách žláz s vnitřní sekrecí. Konečky větévek pomáhá při revmatizmu, nadýmání i zácpě. Angínovník působí močopudně, využívá se tedy při chorobách močových cest a ledvin.

Příprava: Konečky lístků žvýkejte 3-6 x za den po dobu 30 vteřin a vyplivněte. Lístky mají hlavně zpočátku velmi intenzivní chuť. Lístky a konečky slabých větviček, semínka i oddenky kořínků můžete zalít horkou vodou, 10 minut vylouhovat a po doušcích popíjet, čaj můžete v ústech chvilku podržet, případně vykloktat.  

Při bolesti v krku a počínající angíně můžete zkusit také Šišák bajkalský, který posiluje imunitu.

Pro zájemce o pěstování anginovníku. Anginovník si můžete koupit v Okrasném zahradnictví Konvička Roman

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: