Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Borůvky

Borůvka

Jinak se také nazývá Brusnice borůvka, patří do rodiny brusinek. V knize Velká kniha léčivých rostlin od Michaela Castlemana je borůvka označena za rostlinu, která léčí oči. První zmínky o léčivých účincích borůvek pocházejí z 12. století od bylinkářky a léčitelky Hildegardy z Bingenu.

Borůvka na zrak

Borůvka

Borůvka má skutečně pozoruhodné výsledky na zlepšení ostrosti zraku. Vědci potvrzují, že plody borůvky zlepšují nejen zrak, ale i noční vidění a přizpůsobivost očí na ozáření světlem a zvětšení zorného pole. Tuto skutečnost zjistili za II. světové války britští letci.

Před nočním letem jedli borůvkovou marmeládu a tím se jim zlepšil zrak. Velice dobře se osvědčila u starších osob trpících šedým zákalem. Borůvka totiž působí na oxidanty, které poškozují oční panenku a způsobují tak vznik zamlžených skvrn.

Borůvka na žíly

Současné výzkumy potvrzují výrazné protirakovinné účinky borůvky na lidský organismus. Borůvka příznivě působí na stěny žil a průtok krve organismem, užívání je zejména vhodné u osob trpících křečovými žílami či hemoroidy.

Borůvka na průjem

Nejstarší hojně známé využití borůvek je na léčbu průjmů a zažívacích problémů. Borůvky účinně snižují hladinu cholesterolu v krvi. Posilují obranyschopnost organismu, proto je borůvku vhodné užívat jako prostředek na prevenci proti infekcím.

Borůvka na lymfu

Pravidelné užívání borůvek chrání sliznice a stimuluje jejich regeneraci. Borůvka odvodňuje organismus a zvyšuje množství moči, působí lehce močopudně a tím zbavují tělo škodlivin. Dále zlepšuje a posiluje funkci lymfatického systému. Blahodárný účinek má též i na prostatu, je výbornou prevencí proti rakovině prostaty.

Borůvka je rostlina, ze které se využije téměř každá její část. Zpracovává se borůvkové listí na čaj, sušené plody borůvek se přidávají do musli či jogurtu, můžeme je ovšem zobat i v sušeném stavu nebo zalít vařící vodou a vypít chutný nakyslý čaj s množstvím vitamínů.

Gemmoterapie Borůvka

GemmoterapieZ pupenů borůvky se vyrábí tinktura zvaná gemmoterapie. Gemmoterapie borůvka se používá hlavně při problémech se zrakem a je vhodná pro diabetiky.

Borůvky patří do knedlíků, na koláče, na palačinky nebo vdolky, výborný je kompot, džem a marmeláda. Na pozdější zpracování se borůvky uchovávají v mrazáku.

Recept na Žahour

Borůvkový koláčVíte, co je to žahour?

Žahour je borůvková omáčka

 Borůvky zalijeme mlékem nebo smetanou, přidáme máslo, cukr a povaříme. V části smetany rozmícháme trošku škrobové moučky a zahustíme borůvkovou omáčku. Můžeme dochutit vanilkovým cukrem, skořicí a citronovou kůrou.

Množství ingrediencí? Přiměřeně a přiměřeně… Omáčka se podává studená i teplá, nejlepší je politá na neplněných knedlících nebo lívancích. Na vrcholek trošku jogurtu a můžete se pustit do zdravé dobrůtky.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: