Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Bylinka Třezalka

ČARODĚJNÉ KVÍTÍ – TŘEZALKA TEČKOVANÁ

Hypericum perforatum

Podle ruského přísloví „je stejně nemožné péct chléb bez mouky jako léčit lidi bez třezalky“. V lidovém léčitelství je třezalka považovaná za bylinu neobyčejných léčivých hodnot. Krajově se jí roztomile říká bylina sv.Jana, čarovník, svatojánská bylina, psotníkové koření, křížek, laskavý koření, milovníček, krevníček…Matthioli třezalku nazýval červený zvoneček a považoval ji za bylinu „jemné a pronikavé podstaty, která mocí svojí ztenčuje , otvírá, rozpouští, slepuje a zastavuje“.

Paracelsus považoval třezalku za nejlepší lék světa. Hypericum pochází z řečtiny a znamená “nad obrazem“-svazeček rostlin seTřezalka zavěšoval nad domácí oltářík a sloužil k zahnání zlých duchů. V Rusku prý třezalka chránila lidi před nebezpečnou zvěří.

Třezalka se používá ve formě odvaru, nálevu, čaj a tinktura na vnitřní užití, výborný je třezalkový olej, třezalkový gel, udělat si můžete třezalkovou mast na zevní použití.

Vnitřně používaná třezalka zlepšuje odtok moči, vhodná je na choroby ledvin, žaludku a zažívacího ústrojí, zlepšuje vylučování žluči ze žlučníku, mírní plicní onemocnění.

Odvar se používá k léčbě dny a revmatismu, při bolestech hlavy souvisejících s přepracováním a nervozitou. Zevně se třezalkou ošetřují hemeroidy, křečové žíly a špatně se hojící rány, modřiny, pohmožděniny a zapařeniny.

Třezalkový čaj, tinktura nebo homeopatikum z třezalky má schopnost zmírnit velmi úporný a bolestivý zánět trojklanného nervu, zánět sedacího nervu nebo neuralgické bolesti zad. Užívání třezalkového čaje by mělo být omezeno na 2-3 týdny. Příprava třezalkového čaje : 1 čajovou lžičku přelijte ¼ litrem vařící vody, přikryjte a po 5 minutách sceďte a po doušcích vypijte. Denní dávka je 2-3 šálky čaje.

Pupen třezalky

tzv.gemmoterapie Třezalka, pomáhá i při doléčování následků postižení nervového systému -rehabilitace po mozkových obrnách a mrtvicích, brání zánětům a pomáhá při bolestech nervového původu. Třezalka vykazuje i příznivé účinky při úzkostných stavech aGemmoterapie depresivních náladách. Pupenovou třezalku je vhodné užívat i při neklidu, psychickém napětí, neurastenii, panice, strachu, nespavosti a stresu.

Podle Paracelsovy nauky o analogiích je třezalka „sluníčková“ bylinka, je vhodné ji tedy používat, jestliže trpíme nedostatkem slunečního svitu. Naopak se nemá používat, jestliže se chceme opalovat, může totiž způsobit fotosenzibilitu, což je reakce na slunce. Hypericin obsažený v třezalce podporuje dýchání buněk, čímž zlepšuje látkovou výměnu a prospívá všem orgánům, zvláště těm, které se podílejí na „čištění krve“.

Výhodou třezalky je, že neovlivňuje při své vysoké účinnosti na psychické potíže bdělost a soustředění a není návyková. Před užíváním pupenu třezalky doporučujeme vyčistit organizmus pupenovým výtažkem břízy.

Bříza detoxikuje tělo a stimuluje jaterní funkce, podporuje činnost slinivky a sleziny. Velmi dobrých výsledků dosahujeme i při léčbě osteoporózy, kostních zánětů a dekalcifikace kostí. Gemmopreparát břízy je vynikajícím drenážním prostředkem i při chronickém revmatizmu a ledvinových a prostatických potížích.

Z Třezalky se vyrábějí také bylinné tobolky.

Přeju vám hodně úspěchů s bylinkou svatojánskou. Bylinářka Hanka

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: