Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Byliny-bylinky-Kozlík

Kozlík lékařský – Valeriana officinalis L.

Lidové názvy: baldrán, baldrián, dřeveňák, kočičí kořen, kozelec, kozlíček, odolen, paldrán rodové jméno je pravděpodobně odvozeno od latinského „valere“, tj „být zdráv“ a nebo podle jména prvního léčitele, který kozlík v léčení používal a to byl Valerius.

Způsob využití bylinky kozlík: lihovodná tinktura, bylinné tobolky nebo tablety, čaj Hippokrates kozlík doporučoval již ve 4.st. př. K. Staří Řekové bylinku s malými růžovými kvítky používali proti všemu zlému. Bylina byla známa také bylinářům ve Skandinávii, Persii a pracovala s ní i čínská medicína. Ve středověku považovali kozlík za jakýsi všelék.

Měl totiž mnoho způsobů použití: používal se jako parfém i koření, léčivá bylinka i voňavka do prádla, připravoval se z něho lektvar na přičarování lásky. Vůně kozlíku nebo pro někoho pižmový pach přiláká kočky a krysy, proto možná ten lidový název kočičí kořen nebo kozlíček. Dříve naše babičky také říkávaly o někom, kdo smrděl, že je cítit jak kozel nebo cap.

Lidové pověry týkající se kozlíku

Dívka, která nosí kozlík, nebude mít nouzi o milence

Kozlík dejte vypít rozdováděné dvojici, aby se přestala hádat

Kozlík pověšený v domě chrání před bleskem

Tibetská medicína EPAM kozlíkKozlík

Tibetská tinktura Kozlík EPAM je vyrobená podle starých pravidel tibetské medicíny, čínské medicíny tak, aby v ní bylo zachováno maximum účinných látek. Doporučené užívání : večer 20 kapek do vody a vypít a potom ještě těsně před spaním znovu 20 kapek. Tato kombinace zklidní organismus před spaním a navodí spánek, dávka užitá těsně před spaním prohloubí spánek tak, aby nedocházelo během noci k buzení.

 

Tibetské bylinné tobolky Kozlík-1-3 x denně při potřebě zklidnění organismu. Léty a bylinkáři prověřené léčivé účinky KozlíkuTibetská medicína EPAM kozlík Kozlík je bylinný lék na všechny nemoci nervového původu, je to silné sedativum, které neomamuje. Působí při nespavosti jako uklidňující prostředek, který navodí klidný spánek, používá se na zklidnění nervů a úzkosti při stresu a mírní napětí a proto se doporučuje při rozrušení, hysterii, migréně, závratích. Kozlík tlumí bolest a zmírňuje tedy menstruační a revmatické bolesti, uvolňuje křeče a mírní střevní koliky, nadýmání, špatné trávení. Působí jako kardiotonikum – pomáhá upravit bušení srdce. Používání kozlíku se doporučuje v případě těžkých životních situací zvláště pro zmírnění stresu a navození klidného spánku. Kozlík snižuje vysoký krevní tlak vyvolaný stresem, mírní při hyperaktivitě, posiluje mozek a nervy.

Bylinný výtažek Kozlík z Naděje-Podhorná- zklidňující účinek

Autor : Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: