Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Byliny-bylinky-zázvor

Zázvor

Zázvor – zingiber officinale – čínské koření a léčivá bylina

Zázvor je čerstvé nebo sušené koření z kořene keře zingiber officinale, které má široké použití v kuchyni i v léčitelství. Zázvor má sladce kořeněnou chuť s nádechem citrónu. Pro léčení před cca 5000 lety zázvor objevil nejspíš bájný Třetí žlutý císař SHEN NUNG, alespoň tak to říkají mýty , které jsou v čínské medicíně přisuzovány začátkům bylinkářství a léčbě kořením. Zázvor zařadil císař v čínské medicíně jako nejvýznamnější bylinu v třetí, nejvyšší kategorii bylinek.

Použití zázvoru v čínské medicíně 

Syrový čerstvý kořen se používá na výrobu piva, nakládá se do cukru, tvoří základ marmelády, hospodyňky pečou zázvorové cukroví a zázvor tvoří základ indického curry.V Indii a čínské medicíně hraje důležitou roli již několik tisíc let. Dnes se používá zázvor na celém světě. Syrový zázvor má podle čínské medicíny vlastnosti : teplou energii, štiplavou chuť, vyvolává pocení, rozptyluje chlad a zmírňuje zvracení, má vliv na plíce, žaludek a slezinu. Čínská medicína rozlišuje účinky čerstvého a sušeného zázvoru. Sušenému mletému kořeni přisuzuje čínská medicína energii horkou, takže je silnější než čerstvý. To ale neznamená účinnější, jen jiný.Sušený zázvor se v čínské medicíně používá na zastavení průjmu a vodnaté stolice.Pro tento případ se 7 g zázvoru zalije vařící vodou a 1 x denně se vypije šálek.Sušený zázvor doporučuje čínská medicína i na prohřátí končetin a léčbu revmatismu.Vzhledem k tomu, že horká energie je v čínské medicíně považována za extrémní, je důležité posoudit koření, v jaké podobě bude použito a v jakém případě.

Snížení horečky pomocí čínské medicíny

Recept na použití čerstvého zázvoru, který v tomto případě je podle čínské medicíny použit na snížení horečky. Nastrouhejte 100 g zázvoru, povařte ve vodě a horkou tekutinou omyjte celé tělo. Zázvor použitý v čínské medicíně tímto způsobem ochladí největší orgán těla, kůži, která se bude ochlazovat pocením. Zázvorový čaj nebo polévka se zázvorem prohřeje vnitřnosti a také vyvolá pocení, je tedy vhodný při prostydnutí a začínající viróze.Čínská medicína a indická ajurvéda používaly zázvor i při otravách.

Léčba psychiky v čínské medicíně a zázvor ?

Zázvor podle tradic čínské medicíny zahání starosti, zvláště existenčního charakteru, zahání neklid v myšlení, zlepší spánek právě při neklidné duši, odstraňuje nervozitu, pročišťuje myšlenky a spojuje nás s naší nejhlubší podstatou, odvede nás od starostí. Zázvor uvolňuje při přílišné duševní strnulosti a je určen pro lidi, kteří jsou na sebe příliš nároční. Zázvorový čaj alespoň 1 x denně doporučuje čínská medicína i při celkovém vyčerpání, syndromu vyhoření, při neschopnosti se rychle rozhodnout, při únavě a špatném spánku. Čínská medicína doporučuje čerstvým rodičkám na posílení po porodu a rozproudění krve a pročištění slepičí polévku se zázvorem , vínem a podzemnicí olejnou. Budoucí maminky zaženou ranní nevolnost pitím zázvorového čaje, který pomáhá také při kinetózách. Lze použít i kandované plátky zázvoru..

Ekzém a zázvor v čínské medicíně

V kosmetice je používán na léčbu ekzému, akné, při otocích a svědivé a pálivé kůži a při nadměrném vypadávání vlasů. Při těchto nemocech se kůže opatrně potírá zázvorovým čajem. Zázvorový čaj 3 x denně pomáhá při infekci Candida albicans.

Způsoby použití zázvoru

Zázvor obsahuje na 160 dosud známých komponent, hlavní minerály jsou hořčík, vápník, fosfor, železo, draslík, sodík. Čínská medicína používá zázračný kořen ve formě koupelí, zábalů, obkladů, potírání zázvorem a vnitřně jako koření, čaj, ocet, sirup, kandované plátky.

V naší nabídce máme Tibetskou tinkturu Zázvor EPAM.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: