Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Byliny a bylinky-šišák bajkalský

Šišák bajkalský

Scutellaria baicalensis - Šišák bajkalský je nenápadná léčivá bylinka pocházející z Dálného východu. Bylina je známá v tradiční čínské medicíně, léčivé účinky se využívají v tibetské medicíně, ruská přírodní medicína si ji velmi považuje. Bylinka se postupně rozšířila do celého světa a nyní je považována za prastarou léčivou bylinu s mnohými účinky na náš organismus. Šišák bajkalský byl používán v léčbě bylinami, což dokazuje zmínka v proslulém Shen Nongově Kánonu léčivých rostlin, datovaného do období dynastie Han (25–220 po Kr.). V čínské medicíně byl šišák nazýván „huantesin“. V tradiční čínské medicíně je šišák bajkalský součástí tzv. san chuang zhe she ye – směsi “tří žlutých bylin”, kde je kombinován s Coptis chinensis a Phellodendron amurense. Pro svoje výrazné účinky se bylinka zařadila do skupiny rostlinných adaptogenů. Velmi výrazným způsobem také ochraňuje játra, přisuzuje se jí dokonce větší účinek na játra než známějšímu Ostropestřci mariánskému, který je na ochranu jater v našich krajích tradičně používán.

Šišák vykazuje silné imunostimulační účinky. Dokonce podle moderních výzkumů má mnohem silnější účinky na zvýšení obranyschopnosti než známá echinacea, v literatuře se uvádí, že až 10x větší. Šišák bajkalský patří k rostlinám hluchavkovitým (Lamiaceae). Do tohoto rodu šišák (Scutellaria) řadíme více než 200 rostlinných druhů, je to prostě rozrostlá rodina šišáků. Za oceánem mají šišák stranokvětý, který nazývají „ryze americká uklidňující rostlina“.

Obsahové látky v bylince: Kořen šišáku bajkalského – Scutellaria baicalensis Georgii se vyznačuje vysokým obsahem baicaleinu a jeho aglykonem baicaleinem. Šišák dále obsahuje steroly, kyselinu benzoovou a spoustu dalších látek.

Účinky Šišáku bajkalského

podle Ruského herbáře -Tradiční ruské léčebné prostředky( Fontána): anthelmintikum, antihypertonikum, antiflogistikum, anodynum, antiparetikum, antispasmodikum, cholagogum, diuretikum, hemostatikum, purgativum, sedativum, tonikum.

Účinky na organismus: Užití kořene šišáku bajkalského ve fytoterapii je velice široké. Šišák bajkalský se používá jako prostředek regulující krevní tlak a příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Působí také jako sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy, při nespavosti, podporuje kvalitní a hluboký spánek. Šišák bajkalský se používá při odstraňování subjektivních symptomů, jako jsou bolesti hlavy, šum v hlavě, bolesti v oblasti srdce apod.

Tradiční čínská medicína si cení šišáku bajkalského jako prostředku proti krvácení z nosu a vnitřnímu krvácení a na ovlivnění vysokého krevního tlaku. Léčí záněty v krku, onemocnění ledvin, záškrt, spálu a hepatitidu. Používá se také při vysokých horečkách, kašli, zvracení a silné menstruaci.

V Japonsku vědci zjistili, že šišák zvyšuje „hodný“ HDL cholesterol a snižuje „zlý“cholesterol.

Příprava čaje ze šišáku:

1 lžičku sušeného šišáku přelijeme 250 ml vařící vody, po 15-30 minutách luhování scedíme a během dne vypijeme 3-4 sálky, začneme zprvu na menším množství čaje.

Šišák bajkalský výrobky

Šišák bajkalský Rabštejnská apatyka

Šišák bajkalský tobolky

užívání: 1-2 tobolky po jídle. Výrobce Rabštejnská apatyka, s.r.o. testuje každou šarži na obsah účinných látek v přípravku. V jedné tabletě je 217 mg přípravku s obsahem 95% baicaleinu a baicalinu, což jsou hlavní účinné složky přípravku. Osobně vyzkoušeno na snížení cholesterolu, regeneraci jater, proti stresu a na zlepšení spánku. Účinky šišáku plně potvrzujeme!

Nově je také v nabídce šišák s obsahem 47% baicaleinu a baicalinu.

 

Gemmoterapie Naděje Podhorná

 

Šišák bajkalský gemmoterapie od firmy Naděje -Mgr.Podhorná, 50 ml tinktura gemmopreparát

 

 

 

 

 

 

 

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: