Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Jinan ginkgo biloba

Bylina-Jinan dvoulaločný- Ginkgo biloba

Ginkgo – tento tajuplný název je japonské slovo odvozené z čínštiny yinhsing a znamená „ stříbrná meruňka“, čínsky "stříbrný plod".V roce 1771 švédský botanik Carolus Linnaeus tuto bylinu –strom- pojmenoval Ginkgo biloba = ginkgo se dvěma laloky a to podle tvaru listu. Ginkgo se objevil na zemi asi před 200 miliony let, v době, kdy planetu obývali dinosauři.

Jinan je jeden z nejstarších existujících druhů stromu na světě a může se dožít až 1000 let. Charles Darwin se dokonce vyjádřil, že ginkgo je poslední živá fosilie na světě. Snad tato analogie s dlouhověkostí ho předurčuje k léčbě zvláště starších a starých lidí. Výzkum léčivých účinků probíhá již desítky let, protože vědci chtějí objasnit účinky ginkga získané empiricky po staletí, kdy se ginkgo používá k léčení.

Veškeré léčebné možnosti ginkga jsou přisuzovány celkové struktuře jeho molekul , flavonoidům a dalším sloučeninám ( terpenlaktonům). Flavonoidy jsou sloučeniny nacházející se ve všech rostlinách a ovoci. Jsou to antioxidanty, které vychytávají nebezpečné molekuly, volné radikály, a působí tak preventivně proti poškození a odumírání buněk. Flavonoidy nalezené vědci v ginkgu : quercetin, kaempferol a izorhamnetin.

Čínská medicína, tibetská medicína i medicíny ostatních národů světa využívají léčivých účinků ginkga, u nás spíše zavedeného v podvědomí jako Jinan dvoulaločný, po celá staletí. Tibetská tinktura Jinan je vyrobená ze syrových čerstvých listů stromu Ginkgo. Jinan je výbornou prevencí chorob, které jsou spojovány právě s vyšším věkem : Alzheimerova choroba, infarkt, nemoci srdce, impotence, ztráta smyslů - hluchota, slepota, zhoršení zraku, ztráta a zhoršení paměti, hučení a pískání v uších, závratě či migrény.

Tibetský balzám s mumiem a ginkgo bilobouTibetský balzám s mumiem, jehličnany a ginkgo bilobou-jinanem výrazným způsobem zlepšuje stav pokožky tím, že ochraňuje kožní buňky a odbourává volné radikály způsobující stárnutí pleti a vrásky. Vlastně omlazuje. Patří mezi nejúčinnější hojící přípravky pro pleť, svalovou tkáň, šlachy, klouby a chrupavky. Při výrobě balzámu se vycházelo ze starého receptu tibetské medicíny, kterou si lékaři předávali rodovou tradicí. Láma Dordong tuto mast používal na léčbu pohmožděnin kloubů a svalů, používala se i na léčbu zlomenin.

Gemmoterapie-léčba výtažky z pupenů –Jinan- používá se pro zdravou činnost mozku a při rekonvalescenciGemmoterapie Jinan po náhlých příhodách mozkových, příznivé účinky byly zaznamenány při náhle vzniklé hluchotě i u postupně ztráceného sluchu, šumění a praskání v uchu. Jinan zlepšuje prokrvení končetin, hlavně dolních, příznivě působí na práci a rytmus srdce, zlepšuje stav po nachlazení dýchacích cest, ovlivňuje stařecký třes, zlepšuje paměť a působí na psychogenní a cévní bolest hlavy.

Vzhledem k tomu, že výzkum stále probíhá, dá se předpokládat, že vědci objeví daleko více léčivých účinků jinanu. Nakonec kdo z nás by nechtěl vědět, co nám možná jeden z nejstarších stromů světa může nabídnout ?

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: