Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Léčivá síla mořské soli

Léčivá síla mořské soli

Sůl-bílé zlato

Solanka Je v podstatě směs vzniklá smícháním vody a krystalické soli (sůl se musí zcela rozpustit a po promíchání je vytvořenáSůl z Mrtvého moře s množstvím minerálů jakási hladká kaše, jenž má mnoho jak kosmetických, tak i léčebných využití). Podle toho, k jakým účelům se solanka použije, tak se připravuje různě koncentrovaná solanka.Na výrobu solanky můžete použít např. Sůl z Mrtvého moře s mimořádným množstvím minerálních látek.

Solankové masáže

Přinesou úlevu při ekzémech, plísních, oparech, pohmožděninách, otocích či po bodnutí hmyzem. Účinně pomáhají k odkyselení organismu, zmírňují bolest a poranění měkkých tkání a kloubů. Solanka se nakape na postižené místo, prsty jemně vmasíruje a nechá se oschnout na vzduchu.

Sprchování se solí

Koupelová mořská sůl s bylinkamiNedosahuje se tak výrazných účinků jako v případě koupele, zato se však velmi důkladně vyčistí kůže. Sprcha se solí má příjemné oživující a osvěžující účinky. Po teplé sprše se sůl se vetře na tělo, (je vhodné ji nanášet směrem odshora dolů). Nechá se působit dvě až pět minut, poté se osprchuje teplou sprchou.

Koupele s mořskou solí a bylinkami

Bylinky zvyšují účinky koupele s mořskou solí, uplatní se působení bylinek, můžete si do koupele nakapat i pár kapek bylinkového aromaoleje. Doporučujeme koupel s mořskou solí a růží, levandulí či mátou.

Solná košile

Solná košile působí jako jakási „mobilní minisauna“. Solná košile účinně detoxikuje organismus, aktivuje metabolismus a též napomáhá při chřipkových infekcích a vysokých teplotách. Bavlněné nebo lněné tričko se namočí do vlažného pětiprocentního solankového roztoku (tj. 100 g krystalické soli v 2 l vody), vyždímá se a oblékne. Tělo se musí v této košili důkladně prohřát, čili je vhodné si přes ni obléct teplý svetr a zalézt pod teplou peřinu a pořádně se tak vypotit. Košili je vhodné mít minimálně půl hodiny, je ale vhodné i použití přes noc, poté je nutno se důkladně opláchnout.

Solné ponožky

Velmi dobře působí na chronicky studené nohy, artritidu a celkovou detoxikaci. Pár čistých bavlněných ponožek se ponoří do pětiprocentního solankového roztoku (tj. 100 g krystalické soli v 2 l vody), vyždímají se a natáhnou se na nohy. Přes takto vytvořené ponožky se přetáhnou větší a teplejší suché ponožky a nohy se zabalí do suchého ručníku. Doba působení je alespoň 30 minut, lze je však ponechat i přes noc.

Olejový a solný peeling

Na celkové očištění pokožky se používá směs oleje a soli. Účinně pomáhá kůži zbavit se toxinů a usazenin. Peeling lze připravit smícháním krystalické soli se stejným objemovým množstvím oleje (za studena lisovaného, např. olivového, mandlového či jojobového atd.) a pár kapkami přírodního siličného oleje. Vzniklá emulze se vmasíruje do pokožky, nechá působit v teple půl až tři čtvrtě hodiny, poté se opláchne.

Solankové bahno

Má hydratační účinky na pleť a dobře proniká do pórů. Solankové bahno se nanese jako maska na obličej, nechá se zaschnout a Keltský jílpo 15 až 20 minutách se opláchne. Bahno lze využít i jako obklady na postižená místa jako obklady např. na zmírnění zánětu kolenního kloubu apod. V těchto případech, kdy je třeba dosáhnout chladivého účinku, se obklad přikryje mokrou a studenou lněnou utěrkou. Nechá se působit 20 či 30 minut, případně přes noc. Solankové bahno je též účinné v boji proti oparům. V tomto případě se bahno nanese přímo na opar a nechá se působit přes noc. Solankové bahno vyrobíme tak, že smícháme krystalickou sůl, Keltský jíl a vodu, promícháme do husté a hladké kaše.

Michaela Parmová

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: