Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Med

Pravý včelí med

Med je, jak každý dobře ví, produkt pilných včel. Kdyby nebylo včel, tak ustane veškerý život na světě. Včely opylují téměř 90 % všech rostlin na celém světě. Med je nejstarší přírodní sladidlo na světě. Byl tak vzácný a ctěný, že byl používán i jako obětní darMed květový pastovaný bohům, med byl pokrm bohů. Med je potravina, která dodává okamžitou energii, med je lék, který pomáhá při léčbě mnoha nemocí, včelí produkty člověk zužitkuje ve všech podobách.

Včelí produkty

Mezi včelí produkty patří: med, vosk, propolis, včelí mateří kašička, pyl, včelí jed. Z těchto včelích produktů se vyrábí: medy a medy s bylinkami, medové elixíry, med s včelí mateří kašičkou, med s pylem, tablety s včelí mateří kašičkou, tablety s fermentovaným pylem,mateří kašička, medové balzámy, medová kosmetika, medovina. Vosk je součástí mastí, krémů a balzámů, z vosku se vyrábí svíce, propolis je součástí tinktur, olejů s propolisem, balzámů a mastí, kosmetických a léčivých krémů, z propolisu se vyrábí siderické kyvadlo, včelí jed je součástí krémů na revmatické potíže.

Jaké druhy medů máme?

Med je světlý-zpravidla jarní květový směsný, tmavý-velmi žádaný pro jeho sytější chuť z mízy stromů a smíšený.

Složení medu: kromě vody a sacharózy(sladový cukr)-1-10%, obsahuje enzymy, vitamíny, minerály, organické kyseliny, aminokyseliny, hormonální a vonné látky, pyl, barviva. Obsah glukózy(hroznový cukr) je 26-33%, je lehce stravitelná, nezatěžuje trávicí trakt. Fruktóza(ovocný cukr)-30-38%, lehce stravitelná a nezatěžuje trávicí trakt.

Využití medu v organismu

Jednoduché cukry z medu přecházejí okamžitě ze žaludku do střeva a z povrchu sliznice se vstřebávají do krve. Krevním oběhem se dostávají do všech tkání těla, zvláště do svalů a jater, kde se při nadbytku ukládají jako glykogen(živočišný škrob). Při velké námaze se glykogen z jater a svalové tkáně opět uvolňuje jako hroznový cukr. Při nedostatku glykogenu dochází ke stavům únavy a vyčerpání. Tomu zabrání právě běžné používání medu ve výživě nebo jako první pomoci při vyčerpání.

Použití dalších včelích produktů

Pyl obsahuje dusíkaté sloučeniny, velké množství bílkovin, 12% železa, kalcia, fosforu, dále draslík, sodík, hořčík, měď, sacharidy, mastné kyseliny, fermenty, minerály a vitamíny.

Mateří kašička je čistý včelí produkt vytvořený včelami v hltanových žlázách. Mateří kašičkou jsou krmeny včelky 3 dny po svém vylíhnutí a také včelí královna. Má výrazný hormonální účinek. Posiluje a regeneruje organismus, nemá se podávat nemocným s rakovinou.

Propolis je látka pryskyřičné povahy, rostliny ji vylučují a povlékají propolisem své ohrožené části, výhonky, pupeny a listy. Propolis je složen z 55%balzámů, a pryskyřic, 30% vosku, 10% silic a 5% pylu. Propolis obsahuje antibakteriální látky, desinfikuje.

Vosk vzniká při přeměně nektaru na med, vyrábějí ho včely, vosk obsahuje na 80% esterů a kyselin. Včelí jed –apisin je starodávné léčivo na všechny potíže revmatického původu a onemocnění kloubů.

 Pravý včelí med z českých luhů a hájů zakoupíte v e-shopu Zentrichova apatyka

Bylinářka Hanka 

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: