Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Pampeliška

Pampeliška-Smetanka lékařská

je důležitou součástí bylinného čaje Bylinářské koště .

Obsahuje hořčinu taraxacín, inulín, třísloviny, silice, aminokyseliny a další látky.

Použití  pampelišky

na celkové posílení organismu s příznivým účinkem na látkovou výměnu. Pampeliška je velice příznivá k funkci jater, žlučníku, žaludku, Pampeliškaslinivky břišní, střev, ledvin a krvetvorných orgánů. Používala se také při některých chorobách spojených se zvětšenou slezinou. Výrazným způsobem zlepšuje látkovou výměnu, působí močopudně, vyplavuje z organismu kromě soli také kyselinu močovou, která je zodpovědná za potíže s revmatismem. Pampeliška se přidává do směsí používaných při podpůrné léčbě cukrovky. V bylinářství různých národů se dále pampeliška používá při jaterních dysfunkcích, zánětech jater včetně žloutenky, žlučníkových kaméncích, pro ty, co mají vysokou hladinu cholesterolu v krvi.

Pampeliška je vhodná také při dyskinézi žlučových cest, hemoroidech, anémii a únavě z neznámých příčin. Pampeliškový odvar se také používá k vyhánění močového a ledvinového písku. Ruské bylinářství pampelišku využívá také na zlepšení chuti k jídlu, na podporu a rozpouštění žlučových kaménků. Z pampelišky se dělají saláty, šťáva, která se používá vnitřně i zevně.

Pampeliška použitá zevně

Zevně aplikovaná pomáhá při léčbě kožních vyrážek, pupínků, pih, na ekzémové svědění, lupénky. Pampeliška má své důstojné místo také v tradiční čínské medicíně v léčbě nachlazení, na bronchitidy, zápal plic, hepatitidy, vřídky, žaludeční vředy, obezitu, dentální obtíže, svědění a vnitřní zranění. Pampeliška je známá jako léčivá bylinka při mnoha indikacích, říká se jí „oficiální lék na nejrůznější nemoci“.

V dnešním Bylinný čaj Bylinářské koště bylinářství se pampeliška používá na léčbu předmenstruačního syndromu žen, na oteklé nohy, při vysokém krevním tlaku, na snížení nadváhy, městnavé srdeční selhání.

 

Pampeliška je důležitou součástí bylinného čaje Bylinářské koště, používaného na odkyselení a celkovou detoxikaci organismu.

 

Bylinkářka Hanka Parmová, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: