Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Pětilistý ženšen

Pětilistý žen-šen jiaogulan - Gynostemma pentaphyllum

Pětilistý ženšen je domácí léčivka.

Jiaogulan patří mezi tradiční léčivé byliny pocházející z východní medicíny. Jiaogulan se používá na zvýšení odolnosti a obranyschopnosti organismu, má protistresové účinky, posiluje vitalitu. Této rostlině se také říká Pětilistý ženšen. Samozřejmě, že s pravým ženšenem, má tato pokojová rostlina málo společného, ženšen opravdu nejde vypěstovat doma v květináči. Jiaogulan má ovšem podobné povzbuzující účinky, dokonce se mu přisuzují omlazující účinky na organismus.

V oblasti, kde tato rostlina běžně roste, žije prý veliké množství dlouhověkých lidí a je zde minimální výskyt rakoviny.

Léčivé účinky jiaogulanu

zlepšuje tělesnou i duševní pohodu, příznivě působí na zlepšení funkce ledvin a jater, rostlina snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi a zlepšuje trávení. Používá se v období stresu na harmonizaci organismu a při nespavosti.

Použití jiaogulanu

zelené lístky se používají jako surovina pro přípravu čaje a přidávají se do salátů

Pěstování jiaogulanu

Jiaogulan pěstujeme jako pokojovou i přenosnou, popínavou rostlinu, na zimu ji radši schováme, protože by nám opadaly listy, což by bylo škoda. Rostlina má ráda slunce i polostín, humózní a vlhký substrát.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: