Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Rýmovník

Pokojové květiny-léčivé byliny

Rýmovník, jiným názvem mexický nebo řecký eukalypt, kubánské oregano, moud, molice, Plectranthus amboinicus, čeleď Hluchavkovité, s eukalyptem má společný jen název.

Rýmovník je balkonová rostlina, kterou na zimu musíme schovat před mrazem domů. Rostlina má ráda písčitou zeminu, dostatek světla a nesmí zmrznout.

Rýmovník má příjemnou vůni, jako bychom si připravili vonný olejíček z meduňky, máty a přidali trošku kafru. Tato vůně spolehlivě odpuzuje komáry, mouchy a moly. Silné a dužnaté listy nelze téměř usušit, stále jsou svěží a vlhké. Pěstování: Pokojovka nemá ráda průvan, prochladnutí a trvalé přemokření. V zimě stačí teplota lehce nad 15°C a méně zalévat. V létě vyžaduje světlo, zalévat průběžně radši méně než přelít, hnojit každé 2 týdny a daří se jí dobře venku. Množíme vrcholovými řízky, které po zakořenění musíme zaštipovat, aby se rozvětvily.

Léčivé účinky: léčí horečnaté stavy, malárii, snižuje cholesterol a vysoký tlak, působí příznivě na nemoci jater, kašel a astma, uvolňuje křeče při zažívacích obtížích, používá se i na odčervení. Zajímavé je, že působí také na odstranění ledvinových a žlučníkových kamenů. Zevně se přímo přikládá na drobné rány a popáleniny.

Příprava: 1 list zalijeme 1 šálkem horké vody, 10 minut vylouhovat a popíjet 1-2x denně.

A kdo nemá rýmovník, tak tomu pomůže např.EPAM 20 při začínající rýmě, kašli nebo chřipajzně, nebo čerstvý kořen zázvoru, přelitý vařící vodou. A vypotit v posteli.

Pro zájemce o pěstování rýmovníku. Rýmovník dostanete koupit jako pokojovou rostlinu např. v zahradnictví v Ledčicích.

Bylinářka Hanka

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: