Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Vlaštovičník

Vlaštovičník

VLAŠTOVIČNÍK – možná bylina budoucnosti !?

Vlaštovičník je bylina zvaná lidově dar nebeský, krvovník, celdín nebo hadí mlíč.

Rodové jméno bylinky Vlaštovičník je chellidonium a znamená to vlaštovčí bylina, protože se věřilo, že vlašovičník přináší zrak mladým vlaštovkám. Šťávou z vlaštovičníku se potírají bradavice (pozor na spálení zdravé pokožky kolem bradavic). Tradiční bylináři na celém světě používají vlaštovičník na léčbu jaterních a žlučníkových potíží.

Ing. Jiří Janča říkával, že bez vlaštovičníku vůbec nevychází ven, protože mu pomůže při všem, co by ho mohlo na cestě potkat…

Lidová pověst dokonce praví, že jestliže se chceme vyhnout vězení a rozdávat radost, máme mít vlaštovičník při sobě. Vlastně kdoví, jak to pan Janča myslel?

Vlaštovičník v ruském bylinářství

Vlaštovičník a ekzém - ruská pověst : Ruští bylináři říkají této žluté skromné bylince rostoucí ve vlhké půdě často kolem plotů našich zahrádek , ohrad či u polních cest „čistotěl“ Ruská lidová pověst vypráví o kněžně Nataši, která žila na konci 12. století. Jejího manžela zabil její vlastní švagr, který si ji chtěl vzít za ženu. Ale tu náhle je oba zasáhla strašná choroba, dnes bychom řekli ekzém. Kníže se z pocitu viny ze spáchané vraždy vrhl do řeky , aby se očistil od hříchů a zahynul. Nataša, stále trpící vyrážkou, se vydala do lesa, kde žila s divokými zvířaty a spala na zemi. Jednoho dne jí Bůh ukázal způsob, jak nemocné tělo vyléčit. Při procházce lesem se otřela o rostlinku vlaštovičníku a ta ji ekzému zbavila. ( Ruský herbář – Tradiční ruské léčebné prostředky -I.V.Zevin, Fontána)

Nejvíce informací o léčivých účincích naleznete v Herbáři č. 5 str. 80-83 od Ing.J.Janči a J.A.Zentricha, který o nejnovějších účincích vlaštovičníku píše ještě i v knize Speciální metody fototerapie str. 117-121. Ze Speciálních metod fototerapie si dovoluji citovat použití.

Na co se používá vlaštovičník

Zevní použití vlaštovičníku: -mazání při ekzému - svědění kůže -plísni - furunkulóze - na ošetření spálenin - poleptané pokožky Vlaštovičník-na omrzliny - opařeniny - zánět mléčné žlázy - podporuje též hojení sliznic -a lze jím ošetřovat i povrchově dostupné nádorky. Kapání do nosu a očí vynechávám.

Vnitřní použití vlaštovičníku: - léčí zánět žaludku, žaludeční a žlučníkové vředy -léčí jaterní choroby, včetně žloutenky nejrůznějšího původu s výjimkou tzv. žloutenky obstrukční vzniklé zaklíněním kaménků ve žlučovodu, která je ovšem indikací k okamžitému chirurgickému výkonu - příznivě ovlivňuje cukrovku II.typu na inzulinu nezávislou - posiluje srdce - snižuje krevní tlak - má účinky antisklerotické - příznivě ovlivňuje léčbu střevních chorob, v této indikaci lze s výhodou použít též mikroklimata, kdy po stolici aplikujeme balonkem 100-125 ml roztoku ( 1:15 v destilované vodě) Tolik bylinář Zentrich k účinkům vlaštovičníku.

Tinktura vlaštovičník

Tibetská tinktura z vlaštovičníku V případě, že si půjdete na svoji mez natrhat vlaštovičník, dávejte pozor na potřísnění zdravé pokožky. Hned umýt! Bylina se používá čerstvá, sušená má daleko méně účinných látek. Kdo nemá možnost se zásobit svým vlaštovičníkem, ten může používat na cokoliv si umane Tibetskou tinkturu z vlaštovičníku, která je vyrobena z právě čerstvě natrhané byliny louhované v lihu a vodě za dodržení tibetských zásad zpracování léčivých rostlin tak, aby v nich zůstalo co nejvíce účinných léčivých látek.

Výzkum vlaštovičníku

Vědci a vlaštovičník V poslední době vzrůstá zájem o léčebné využití této byliny. V době, kdy byl připravován Herbář č. 5, tak bylo známo 21 alkaloidů, hlavní účinné látky obsažené ve vlaštovičníku. V době, kdy byly připravovány Speciální metody fototerapie ( vydané v roce 2001), jich bylo známo již 36. Výzkum vlaštovičníku bezesporu stále pokračuje…Ve světě se objevují informace dokonce i o protinádorovém působení vlaštovičníku.

Autor : Hanka PARMOVÁ, 604 475 351 

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: