Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Alternativní medicína-gemoterapie

Gemoterapie v alternativní medicíně  

Mezi alternativní metody léčení patří fototerapie, homeopatie, aromaterapie, gemmoterapie či gemoterapie, dietetika, zdravá výživa, léčba vodou, jílem, medem, masáže všeho druhu, cvičení, akupunktura, akupresura, reflexní terapie a spousta dalších, které nejsou méně důležité, jen je nebudu všechny jmenovat. Výhodou alternativní medicíny je, že lze bez problémů kombinovat různé typy léčby. Gemmoterapie doplňuje reflexní terapii stejně jako masáže, cvičení i léčbu chemickými léky nejtěžšího kalibru.

Na přelomu 20.a 21. století, vnikla do Česka nová léčebná metoda, nazývaná Gemmoterapie. Někteří výrobci a dodavatelé používají název Gemoterapie, na Slovensku si upravili gemmoterapii na gemmoterapia. V ČR zavedl tento název moravský bylinář J.A.Zentrich v Herbáři č. 5, zatím ještě jako gemmaterapie. Francouzský doktor Philippe Andrianne používá název Gemmoterapie-pupenová medicína neboli medicína pupenů.

Co je gemoterapie? Nebo gemmoterapie?

Gemoterapie 

Gemmoterapie, či gemoterapie, je podobor fototerapie, který využívá léčivých účinků pupenů rostlin a jejich zárodečných částí. Podle principu čínské medicíny je v pupenech ukrytá potencionalita celé rostliny. Potencionalita je v tom, že pupen v sobě ukrývá informace o léčivých účincích celé rostliny. Jak to? Pupen přece ví, jak bude vypadat rostlina v každém okamžiku svého života, má jeho genetickou informaci.

Gemmoterapie a čínská medicína

Podle čínské medicíny se pupen nachází ve stádiu jang dřeva, to je ta nejsilnější energie, kterou rostlina nebo strom disponuje. Platí zde princip rovnováhy: malý pupen má úžasně velkou energii, hmota jin je malá, energie jang je velká. Gemmoterapie, „gemoterapie“, mají své kořeny v homeopatii. Francouzský homeopatický doktor Paul Henry se intenzivně a do hloubky věnoval fytoterapii a při svém výzkumu přišel na to, že pletivo buňky obsahuje všechnu informativní energii pro vývoj stromu. Pupeny se začaly používat již v dávných dobách, používání se objevuje už ve starých lékopisech.

I u nás byly pupeny již dříve používány, jestli se nemýlím, tak prvním, kdo u nás používal gemmoterapii, byl farář Ferda, který připravoval mast z pupenů topolu. P.Andrianne vypozoroval, že v gemmoterapii lze uplatnit čínský princip léčení, metodu pěti prvků a okruhů orgánů a energií, které k nim patří.

 Gemoterapie Ořešák královský 

Tak na příklad gemmoterapeutikum Ořešák královský se používá v oblasti trávicí, při poruchách slinivky, na jaterní obtíže, je účinný i při různých kožních onemocněních, jako je lupenka, akné, ekzém. Gemmoterapie Ořešák působí efektivně při bércových vředech, chronických zánětech, posiluje obranyschopnost organismu, pomáhá při infekci sliznice průdušek a má ještě spoustu dalších účinků. Podle tradiční čínské medicíny patří plíce, tlusté střevo a pokožka pod stejný okruh, kov. Takže zjednodušeně řečeno, gemoterapie Ořešák pomáhá při obtížích okruhu kov a samozřejmě i na další okruhy nepřímo.

Jestliže do gemoterapie zapracujeme ještě Paracelsovu nauku o podobnostech, tak vyloupnutý vlašský ořech vypadá jako lidský mozek. A můžete hádat, na co ořechy působí. Na mozek.Dokonce existuje studie, která zkoumala 26 000 lidí, u kterých se prokázalo snížení výskytu infarktu, jestliže osoby konzumovaly 5 x týdně ořechy.

Informace o gemmoterapii můžete najít v knize bylináře J.A.Zentricha-Gemmoterapie, přírodní léčba pupeny

Informace čerpám také z knihy Velká kniha gemmoterapie, Philippe Andriane

 

Autoka článku: Hanka PARMOVÁ

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: