Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Borelióza a nemoci přenášené klíšťaty

Lymská borelióza a nemoci přenášené klíšťaty

Borelióza

1.Lymeská borelióza je infekční onemocnění s přírodní ohniskovostí. Člověk, ale i zvířata, psi i kočky, se mohou boreliózou kúra na doléčení boreliózynakazit, pokud přijdou do takového ohniska a jsou kousnuty klíštětem, podle nejnovějších zkušeností i muchničkou, někdy pravděpodobně i komárem. Borelióza patří mezi infekční onemocnění objevené teprve nedávno, údaje o jejím výskytu jsou k dispozici až od začátku devadesátých let.

Od konce devadesátých let ovšem léčitelé správně předpokládali, přestože úroveň lékařské vědy tehdy ještě nevěděla, o jak závažné onemocnění se spoustou budoucích zdravotních problémů, se jedná. Léčba boreliozy musí být v první řadě antibiotická a dále podpůrná pomocí bylin a dalších přírodních prostředků. Sezónní výskyt boreliózy bývá největší obvykle v červenci, ale nová onemocnění se vyskytují i v zimě. To je způsobeno tím, že mnoho nemocných nemá typické příznaky onemocnění boreliózou.

Příznaky boreliozy: centrální zarudnutí kůže v místě přisátí klíštěte je vždy větší než 5 cm a trvá 2-3 týdny, zvětšení lymfatických uzlin, horečka, bolesti svalů a hlavy, migrující artritida. Důležité je přeléčení odpovídajícími antibiotiky. Jedním z následků nedůsledné léčby boreliózy může být i vznik autoimunních reakcí s poškozením kloubů, srdce i nervového aparátu.

Občas i přes důkladné přeléčení boreliózy několika dávkami antibiotik mívá jedinec různé zdravotní potíže, většinou přetrvává únava, bolesti kloubů a svalů, bolesti hlavy, psychické potíže, bolesti podél nervových drah apod. Z věkového rozdělení případů onemocnění boreliózy vyplývá, nejvíce postiženy jsou děti (5-9let) a dospělí starší 45-ti let. Onemocnění je způsobené proniknutím bakterií, spirochét Borrelia burgdorferi, přes kůži do krevního oběhu a s následným usazením se v různých orgánech. Borrelie jsou později nalézány v kůži, kloubech, srdci i v nervovém systému.

Podle toho, kde se usadí, tak se objevují různorodé potíže a bolesti. Prevencí boreliózy je rychlé odstranění přisátého klíštěte, desinfekce ranky a okolí nejlépe jodovými preparáty. Zvláště po zjištění přisátí klíštěte u chronicky nemocného člověka nebo jedince z ohrožené skupiny se doporučuje nechat vyšetřit klíště v laboratoři. Klíšťata kromě lymské boreliózy přenášejí i další nemoci pro lidský organismus velmi závažné.

Ehrlichióza

2.Ehrlichióza je způsobena průnikem velmi malé bakterie, která napadá bílé krvinky pacienta (granulocyty) a způsobuje onemocnění nazývané lidská granulomatozní ehrlichióza (HGE). Ehrlichióza může být i smrtícím onemocněním, především u imunodeficitních pacientů, u transplantovaných osob a pacientů bez sleziny.

Příznaky kožního charakteru jsou podobné borelióze. Zvětšeny jsou uzliny, někdy játra a slezina, bolesti hlavy, svalů, horečka, nausea, zvracení a abdominální potíže, časté bývají i parésy. Příznaky se rozvinou do jednoho týdne po kousnutí klíštětem. Je to onemocnění především akutní, některé těžší případy, neléčené včas, přechází do stavu chronického a mohou ohrožovat i život pacienta.

Bartonellóza

3. Bartonellóza je další bakteriální onemocnění přenášené klíšťaty a blechami především z koček a psů na člověka. Příznaky : v místě, kde se klíště přisálo,vznikne charakteristický tmavý útvar, který je podobný tmavšímu strupu a vytvoří se za 5-10 dní. Dochází ke zduření nejbližších uzlin (trvá 1týden až 2 měsíce) a pacient mívá horečku po dobu 4-5 dní. K tomu se přidávají bolesti kloubů a svalů, bolesti hlavy a závratě, bolesti zad a očí. Může dojít k zánětu spojivek, samovolným očním pohybům a ke zvětšení jater.

Babesióza

4.Babesióza je naštěstí celkem vzácné onemocnění přenášené klíšťaty, prvok žije v červených krvinkách pacienta. Je to další infekce doprovázející boreliózu. (až v 25 %) Postihuje většinou pacienty starší 50 let.

Příznaky: únava, nechutenství, bolesti kloubů a svalů, deprese, kašel, nevolnost a zvracení, dušnost, horečka, zvětšení jater, bolesti svalů, třesavka, žloutenka.

Rickettsióza

5.Rickettsióza -v místě pokousání vzniká vyrážka, provázená hemoragií a tvořením strupů. Lokální obstrukce cév je za 1-4 týdny, následuje kašel, chřipkové příznaky, horečky, vyrážka, zánět plic, delirium šok.

Klíšťová encefalitida

6.Klíšťová encefalitida - zánět mozkových blan je další závažné onemocnění způsobené kousnutím klíštětem. Nutné je přeléčení Zásaditá směs MINERALYBylinářské koštěantibiotiky, hrozí závažné zdravotní následky, které mohou končit smrtí.

 

 Doléčení boreliózy bylinkami

Boreliózu a hlavně nepříjemné pozůstatky boreliózy a ostatní nemoci způsobené parazity můžeme po klasické léčbě antibiotiky ! !! úspěšně doléčit bylinkami a dalšími přírodními prostředky. Vnitřní prostředí regeneruje a buňkám pomůže odkyselení dodáním zásaditých minerálů v Zásadité směsi MINERALY, detoxikaci podpoří BYLINÁŘSKÉ KOŠTĚ, což je odkyselující čistící bylinný čaj.

Bylinář Karel doporučuje na doléčení boreliózy

Důkladnou detoxikační kúru po borelióze a dalších nemocech způsobených klíšťaty.

Autor článku: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: