Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Gemmoterapie-kuchařka

Rady na užívání gemmoterapie

Gemmoterapie, tedy přírodní léčba výtažky z pupenů, není složitá, ale užívání má přeci svoje specifika. Před tím, než zahájíme vlastní používání gemmoterapeutik zaměřených podle zdravotních problémů, je potřeba na užívání organismus připravit. Vzhledem k tomu, že gemmoterapie je velice silná, doporučují zkušení odborníci, aby nejprve došlo k pročištění organismu, někdo tomu říká detoxikace, někdo drenáž.

Detoxikace organismu gemmoterapií

Pro vysvětlení používám něco z praktického života každého z nás. Když jsou zanesené vodovodní trubky, tak voda logicky málo protéká. Když se zvýší tlak v potrubí, tak může dojít k prasknutí trubek. Jako trubky v našem těle působí žíly, tepny, lymfatický systém…

Když zvýšíme zátěž na organismus, aby docházelo k zvýšenému vylučování odpadních látek, musí pro to být připravené podmínky. Ještě jedno přirovnání se dá použít. Když budete mít nevyčištěný komín u kamen, kamna špatně potáhnou. Koupíte kvalitnější (dražší) topivo, zvýšíte tím zátěž kladenou na komín, chytnou saze v komíně…Zase je to špatně. Když chci zvýšit výkon potrubí, kamen nebo organismu, musím připravit podmínky, vyčistit zátěžový prostor, detoxikovat, začít s drenáží.

Čím detoxikovat organismus

Nejprve se tedy využívá gemmoterapie s detoxikačními účinky, což je v první řadě gemmoteapie- bříza, dále se používá gemmoterapie- buk, gemmoterapie- dub a při kožních potížích gemmoterapie- jilm. Po detoxikaci začne to hlavní, užívání gemmoterapeutik zaměřený na určitý zdravotní problém.

Na výběr máme několik desítek gemmoterapeutik, která můžeme použít, velkou výhodou gemmoterapie je, že lze navzájem různé tinktury-výtažky z pupenů kombinovat. Během dne můžeme používat gemmoterapii s minimálním časovým odstupem mezi bylinnými tinkturami zhruba 5 ( a více) minut. Od jídla by měl být zachovaný časový odstup cca 15 minut.

Kombinace gemmoterapie s jinými metodami

Další výhodou gemmoterapie je, že ji také lze s úspěchem kombinovat s homeopatiky a chemickými léky, Tibetskou medicínou EPAM, bylinami, třeba i chemoterapií apod. Celodenní dávka bývá stanovena od 0,5 kapky na 1 kg váhy až po 2 kapky na kg váhy.

V praxi to znamená, že člověk vážící 60 kg bude mít denní dávku 30-120 kapek, vhodné je rozdělit denní dávku na 3 menší. Organismus přijímá léčivé látky postupně a průběžně. Obvyklé dávkování bývá ve většině případů stanoveno tak, že 60-ti kilový člověk užívá 3 x denně 20 kapek na lžičce vody.

Dávkování gemmoterapie pro děti

Dětem je možno gemmoterapeutikum nakapat na lžičku vlažné vody, aby se odvětral alkohol a účinné látky zůstaly v nezměněné podobě přítomny v tinktuře. Gemmoterapii můžeme používat také na léčbu domácích zvířat, třeba pejsků. Tam také zhruba zachováváme stejné dávkování jako u lidí.

Gemmoterapii můžeme v případě potíží užívat dlouhodobě a díky tomu, že máme na výběr desítky druhů, můžeme na stejný zdravotní problém postupně použít více druhů gemmoterapeutik do doby, než se budeme cítit lépe.

Autor článku: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: