Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Gemmoterapie-návod k použití

Návod k použití gemmoterapie

Gemmoterapie - „La Gemmothérapie“ francouzsky, Gemmoterapia –slovensky, gemoterapie pro ty, co nevědí, že gemma je pupen a proto se gemmoterapie píše se dvěma m. Tomuto odvětví medicíny - gemmoterapie – se říká „medicína pupenů“ i medicína 3.tisíciletí   , případně léčbatinkturami z pupenů rostlin a stromů.

V knize „Velká kniha gemmoterapie“ – Philippe Andrianne ( Fontána) je definice : „ Gemmoterapie je fytoterapeutická metoda, používající rostlinných zárodečných látek jako jsou mladé klíčky, čerstvé pupeny,kořínky … Gemmoterapeutický extrakt představuje skutečný koncentrát informací, obsahuje v sobě všechny léčivé vlastnosti stromu, z něhož pupen pochází.“

Jak kombinovat gemmoterapii s léky

Gemmopreparáty se mohou užívat zároveň s homeopatiky i chemickými léky, jejich užívání nebrání ani to, jestli se jedná o kojící ženu, která se pro užívání gemmoterapie rozhodne, dítě či psa nebo kočku. Obecné pravidlo je, že vlastnímu užívání gemmopreparátů předchází detoxikace, čili drenáž či čištění. Je potřeba si uvědomit, že tělo člověka může být stejně zanesené jako např. trubky vodovodního topení nebo komín u kamen. Když zvýšíme tlak v potrubí, můžou trubky prasknout. Když více zatopíme v kamnech, použijeme kvalitnější palivo, tak saze můžou chytnout a máme problém. K vlastnímu tělu se tedy taky musíme chovat šetrně: nejdříve musíme „trubky“vyčistit, aby nevznikl přetlak energického proudění. Potom můžeme pokračovat.

Detoxikace tinkturami gemmoterapie

Možností na detoxikaci pomocí gemmoterapie je několik. Nečastěji se na počátku léčby k detoxikaci používá gemmopreparát z břízy. Bříza -strom-osidluje krajinu jako první v oblastech, kde bývala rašeliniště a vřesoviště, brzo osidluje krajinu i v oblastech s navážkou suti, v bývalých lomech, proto bývá vhodná pro lidi i zvířata také v první linii, připraví terén. Kromě břízy gemmo se používá gemmoterapeutikum z dubu, buku nebo při potížích s pokožkou, při ekzému, lupence, dermatitidách používáme gemmpreparát z jilmu.

Jak dlouho detoxikovat gemmoterapií

Obvykle stačí užívat cca 7 dní, v případech , že se jedná o akutní respirační onemocnění či zánět, doporučuji samostatně užívat detoxikační prostředek 1 den a potom přidat potřebná gemmoterapeutika. Obvyklá dávka je takový počet kapek, který se rovná váze toho kterého člověka. Tuto dávku rozdělíme na 3 části z důvodu lepšího využití bylinky, lépe je používat byliny častěji v menších dávkách.

Dávkování gemmoterapie

Takže konkrétně : člověk vážící 60 kg bude užívat 3 x denně 20 kapek tinktury z pupenu-gemmoterapeutika. Je vhodné zachovat odstup od jídla a případně od dalších léků, homeopatik apod. cca 15 minut. V případě, že se rozhodnete užívat více gemmoterapeutik v jeden den, tak mezi nimi zachovejte 5 minutový odstup. Stejným způsobem mohou užívat gemmoterapii i domácí zvířata, psi, kočky, morčata …

Gemmoterapie s rozprašovačem

Pohodlnější užívání gemmoterapie je ovšem pomocí rozprašovače, který se našroubuje na skleničku. Bylinná tinktura s výtažkem z pupenů se rozstříkne v ústní dutině a tím dojde k okamžitému vstřebání účinných látek. Vyzkoušeli jsme, že osoba, která váží cca 60 kg by si měla stříknout tinkturu cca 5-7 střiků 3 x denně, osoba s vyšší váhou např. 3 x denně 9-12 střiků. Pro děti, psy a kočky je ovšem lepší, jestliže gemmoterapeutikum nakapeme na lžičku s vlažnou vodou, alkohol, který tam působí jako louhovalo a stabilizátor, se odvětrá a zůstane příjemná nasládlá chuť podle typu použité bylinky.

Glycerol v gemmoterapii

Sladkou chuť gemmoterapie z Rabštejnské apatyky nezpůsobuje cukr, ale rostlinný glycerol. Glycerol také působí jako vyluhovalo. Dobré pro náš organismus je, že ani není kalorický a užívat gemmoterapii tedy mohou užívat i diabetici a ti, kteří si příjem kalorií při hubnutí hlídají. Takže s chutí vyzkoušejte gemmoterapii, máme s ní velmi dobré zkušenosti již od roku 1998.

V naší nabídce je gemmoterapie z Rabštejnské apatyky, s.r.o. a od Mgr. Jarmily Podhorné-Naděje.

Knihy o gemmoterapii

Bližší informace o používání gemmoterapeutik najdete také v knize Gemmoterapie-léčba výtažky z pupenů J.A.Zentrich, Eminent, nebo v knize Velká kniha gemmoterapie.

Autor článku: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

 

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: