Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Gemmoterapie na nemoci kůže

Gemmoterapie na kožní nemoci

Gemmoterapii lze s úspěchem vyzkoušet i na nemoci kůže: ekzém, lupénka, akné, kožní záněty, opar, nežit, zánětlivá dermatóza, akutní a chronická kopřivka, růžovka. Možná i na další onemocnění pokožky můžeme vnitřně aplikovat přírodní prostředek, výtažky z pupenů rostlin-gemmoterapii. Důležité je také odkyselení organismu zásaditou směsí a používání vhodné kosmetiky.

Působení gemmoterapie

Gemmoterapie – jilm se používá jako významný drenážní prostředek při všech onemocněních kůže. Jilm zbavuje organismusGemmoterapie toxinů zevnitř a snižuje i hladinu kyseliny močové a cholesterol, takže zlepšuje potíže spojené se dnou a revmatismem.

Gemmoterapie- černý rybíz -Po detoxikaci organismu následuje vlastní užívání bylinek na onemocnění kůže.

Gemmopreparát z černého rybízu je považován za naprostý unikát mezi gemmopreparáty. Už Sv.Hildegarda ve 12.st. o černém rybízu tvrdila, že zesiluje účinek dalších bylin. Hlavní práci odvádí při zánětech, alergiích, působí jako protijed při bodnutí hmyzem nebo neutralizuje nežádoucí účinky chemických léků a má schopnosti adaptogenu.

Gemmoterapie-kalina – podle čínské medicíny souvisí s meridiánem plic/tlusté střevo, kam spadá i kůže. Používá se tedy na astma, alergické projevy dýchací i kožní, bronchitidy a léčbu atopického ekzému a ekzému v zánětlivém stavu, podle francouzské školy gemmoterapie účinkuje i na svrab.

Gemmoterapie – dub-majestátný a posvátný strom Keltů, Římanů i germánských kultur. Král lesa a symbol síly. Působí na kůru nadledvinek a má tedy efekt „kortizon- like“. Dub se používá při oparech, furunkulóze a problémech v ústní dutině. Působí i na zpevnění zubních lůžek, používá se tedy při paradentóze a krvácení z dásní.

Gemmoterapie– jírovec je určen hlavně na žilní problémy. Používá se při trudovitosti obličeje a při zanícení nežitů a furunklů.

Gemmoterapie – ořešák – tradiční čínská medicína považuje ořešák za lék na meridián plíce-tlusté střevo-kůže. Blahodárně tedy působí při syndromu hyperimunity – lupenka, akné, sklerodermie, ekzém, kolagenóza, lupus erythematodos a pro nás exotických nemocech kůže : lepře a trichinóze.Ořešák působí na záněty, působí do hloubky a hraje roli při všech autoimunitních syndromech, jejichž některé kožní projevy mají spojitost s poruchou ve střevech.

Gemmoterapie - rozmarýna se používá při potížích s akné.

Gemmoterapie- růže šípková-šípek – v literatuře se uvádí, že může vyléčit bradavice, blahodárně se projevuje při zánětech –ekzém, nežity, opar, zánět sliznic.

Gemmoterapie - vinná réva – podle čínské medicíny zasahuje pupen révy meridián plíce-tlusté střevo-kůži. Působí hlavně v oblasti zánětlivých potíží : růže(erisipel), bradavice, kolagenózy, záněty kůže.

Gemmoterapie – žito – gemmopreparát z žita kromě jiných účinků má schopnost zacelovat jizvy ve škáře a pokožce, používá se při lupénce.

Gemmoterapie– topol –se používá při problémech s výživou kůže.

Gemmoterapie – brusinka – se používá při problémech s výživou kůže(dermatomyozitida), podle čínské medicíny působí mj. v oblasti meridiánu plíce-tlusté střevo-kůže.

Gemmoterapie-bříza – na bakteriální infekční chorobu kůže ( erysipel)

Gemmoterapie- fíkovník- na bradavice a odumírání tkáně

Gemmoterapie – lípa – svědění kůže při kopřivce

Francouzský zelený jíl čistí tělo

francouzský zelený jíl EPAMPři potížích projevujících se na kůži doporučujeme pročistit střevo Francouzským zeleným jílem a krev čajem bylináře Zentricha-Kožní vnitřní=Uniderm nebo bylinným čajem Bylinářské koště, které odkyseluje a čistí. Podle čínské medicíny je propojený okruh tlusté střevo-kůže-plíce. Problémy ve střevech se projeví na kůži. Proto je potřeba při kožních potížích střevo pročistit.

Zásaditá směs Mineraly odkyseluje

Při kožních potížích je také vhodné odkyselit organismus zásaditou směsí minerálů. Zásaditá směs minerálů je směs vápníku, hořčíku, sodíku a draslíku ve vyváženém poměru a vstřebatelné formě. Zkuste např. Zásaditou směs MINERALY, je to ochucená sypká směs minerálů. Zásaditá směs je ochucená sukralózou, která nahrazuje cukr, takže zásaditou směs můžou používat i diabetici, děti a obézní nemocní. Chuť zásadité směsi dolaďuje kyselina citronová a jablečná. Vyzkoušet můžete také Zásaditou směs MINERALY LINIE, je to základní zásaditá směs navíc obohacená vlákninou z akácie a vitamíny B, což jí dodává plnější chuť. Všude tam, kde je zánět, je překyselený organismus. Toto tvrzení lze i obrátit:zánět se nerozvine, jestliže organismus není překyselený. Odkyselení provedeme zásaditou směsí.

Kittlova mast působí na ekzémy a lupenku

Zevně aplikujte např. Kittlovu mast, Tibetskou tinkturu Vlaštovičník

Gemmoterapi:

Literatura: J.A.Zentrich - Gemmoterapie Gemmoterapie

P.Andrianne - Velká kniha gemmoterapie

Klíčová slova ekzém , lupénka , kůže , čínská medicína , akné , zánět kůže , kopřivka, růžovka, bradavice

Autor: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: