Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Gemmoterapie pro děti, těhotné a kojící ženy

Dotaz z poradny: „Mohou užívat gemmoterapii i mladší děti, těhotné a kojící ženy?“

V zásadě gemmoterapii mohou používat, samozřejmě při dodržení doporučeného dávkování a omezení, která jsou vždy vyznačena na štítku každého přípravku. Hlavní důvod, proč se maminky ptají, je ten, že všichni víme, že děti nemají dostávat alkohol. Ale ne všichni už vědí, že alkohol je i v lécích, které dítě dostane od lékaře, např. v kapkách na podporu vykašlávání nebo na zastavení kašle apod. Vzhledem k tomu, že se vždy jedná o zanedbatelná množství, tak není důvod se něčeho obávat.

Alkohol lze zčásti z gemmoterapeutika odstranit tak, že gemmoterapii nakapeme do vody teplé 40 °C, zamícháme a po chvilce vypijeme. Těhotné ženy v případě, že se rozhodnou pro přírodní postupy, budou užívat nižší dávky a v případě jakýchkoliv potíží pro jistotu pupeny nebudou bez doporučení lékaře užívat. Kojící matky mohou užíváním gemmoterapie v některých případech dokonce příznivě ovlivnit zdravotní stav svých dětí. Vše však záleží na vlastním rozhodnutí za použití selského rozumu a případně po domluvě s osvíceným ošetřujícím lékařem.

Podle mého názoru je vždy lepší použít pro děti i těhulky a kojící něco z léků Matky přírody než „těžkou chemii“. Třeba začínající kašel bych léčila pomocí tinktur např. gemmoterapie nebo Epamy, které nejdou samozřejmě vylouhovat jinak než v lihu, teplým čajem, medem, klidem a ovocem. Ekzémy u kojených miminek lze příznivě ovlivnit v mnoha případech právě tím, že bylinné tinktury, gemmoterapii nebo zelený jíl na detoxikaci a odkyselení organismu užívá kojící mamina a případně i mimčo.

Maminky mnohdy zbytečně řeší užívání přírodních léků a přitom dětem dají antibiotika nebo samy užívají antikoncepci, kouří a požívají alkohol. To je podle mě daleko horší než bylinky v jakékoliv podobě.

 

Pro zajímavost uvádím informace převzaté od výrobce gemmoterapie z Rabštejnské apatyky, s.r.o. ( zkráceno)

Proč je alkohol obsažen v našich výrobcích ?

Alkohol (přesněji ethylalkohol, líh kvasný) je obsažen v našich rostlinných přípravcích z více důvodů:

1. K získání účinných látek z rostlin: Mnohé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné nebo jen těžce rozpustné.

2. Ke konservaci: Když je již alkohol obsažen v přípravcích, je smysluplné jej zároveň použít jako účinného a přírodního konservačního prostředku (oproti syntetickým chemikáliím jde o velmi vhodný způsob konservace vzhledem k výborné biologické odbouratelnosti alkoholu – navíc jde o látku tělu vlastní).

3. K zlepšení resorpce: U některých látek, jako jsou například silice aj., se zvyšuje resorpce a tím také účinnost díky přítomnosti alkoholu.

Vznik alkoholu

1. obecně: prostřednictvím kvašení plodů, obilí apod. dodanými kvasinkami, které přítomné cukry přeměňují (mj.) na ethylalkohol a oxid uhličitý.

2. v těle: fyziologicky se v lidském těle díky metabolickým procesům produkuje relativně konstantní hladina alkoholu ve výši asi 0,03 %0 .

 Obsah alkoholu v potravinách

Také potraviny obsahují velice často alkohol (etanol) a to i tehdy, není-li to na jejich obalu vyznačeno.

Zde najdete přehled některých potravin, které obsahují alkohol ze své podstaty:

Potravina Množství Obsah alkoholu

Ovocná šťáva 0,2 l 0,6 g

Chléb 50 g (1 plátek) 0,2 g

Kefír 500 g 2,5 - 5 g

Nealkoholické pivo 0,2 l 1,0 g

(Pivo) (0,3 l) (10 g)

(Víno) (0,25 l) (25 g)

Informace o gemmoterapii najdete v knize:

J.A.Zentrich Gemmoterapie-přírodní léčba pupeny

P-Andrianne Velká kniha gemmoterapie

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: