Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Rady pro uživatele gemmoterapie II.

Jak používat gemmoterapii

Rádi bychom zde uveřejnili další informace pro uživatele gemmoterapie, zkušenosti, které jsme s používáním gemmoterapiie za léta praxe získali, rady pro příznivce gemmoterapie, návod k použití gemmoterapie i návod, jak je možno gemmoterapii kombinovat s různými druhy jiných terapií. Gemmo-terapie nebo gemma-terapie, to jsou dokonce nová slova v českém slovníku neologismů. Pro češtinu název této terapie, gemmoterapie, ustanovil moravský bylinář J.A.Zentrich a poprvé ji pod tímto názvem zveřejnil v Herbáři léčivých rostlin 5.díl, který napsal spolu s Jiřím Jančou. Knihu Gemmoterapie vydal Eminent.

Z francouzského originálu autora P.Andrianne byla přeložena Velká kniha gemmoterapie, kterou vydala Fontána. Z obou knih o gemmoterapii čerpáme zkušenosti a sami i ve spolupráci s léčiteli a lékaři experimentujeme v kombinacích gemmoterapeutik a případně dalších možností alternativní medicíny.

 

Základní pravidla při užívání gemmoterapie II. část:

1. Jestliže je na lahvičce výtažku z pupenů-gemmoterapie, uvedeno, že máme užívat 0,5 kapky na kg své váhy, tak to neznamená, že budeme kapku přípravku gemmoterapie rozdělovat. Znamená to, že budeme používat poloviční dávku gemmoterapie, než je naše tělesná váha. Při váze 60 kg počítejme: 60 :2 = 30, to znamená, že budeme celkem za den užívat 30 kapek rozdělených do tří dílčích dávek, tj. 3 x 10 kapek za den gemmoterapie.

2. Současně s gemmoterapií se mohou užívat i chemické léky, antibiotika, homeopatika, bylinky ve formě tinktury i bylinné čaje. V tomto případě doporučujeme ponechat mezi různými druhy léčby časový odstup 15 – 30 minut nebo něco užívat před jídlem a něco po jídle. Každý z vybraných způsobů potřebuje svůj čas, aby mohl zabrat. Bylinné čaje mohou dokonce umocnit účinek při užívání pupenů, gemmoterapie. Doporučujeme popíjet 2-3 x denně šálek bylinného čaje, tím zvýšíme i svoji obvyklou dávku tekutin (v případech, kde není zvýšený příjem tekutin kontraindikován).

gemmoterapie3. Základní pravidlo při užívání gemmoterapie je, že organismus zanesený látkami, které se nevyloučily přirozenou cestou, potřebuje pročistit. Ve věku kolem 40–ti let se látková výměna začíná zpomalovat. Čím starší je adept na používání výtažků z pupenů,gemmoterapii, tím je větší potřeba organismus před užíváním specifických gemmoterapeutik pročistit. Doporučená doba detoxikace je nejméně 3-4 dny, lépe jeden týden. 3. Gemmoterapii je vhodné užívat tak, že hubenějším s váhou 50 – 60 kg obvykle stačí 1 – 2 lahvičky od jednoho druhu gemmoterapeutik. Silnější jedinci budou mít přiměřeně vyšší spotřebu gemmoterapie, potřebují zhruba 2-4 lahvičky. Záleží také samozřejmě na rozsahu obtíží. V případě akutních potíží užíváme vyšší denní dávky gemmoterapie kratší dobu, např. 2-3 týdny. Ve složitějších případech bude i doba užívání výtažků z pupenů, gemmoterapie, delší – až 12 týdnů.

4. V případě akutního onemocnění, např. virózy, je vhodné užívat gemmopreparáty co nejrychleji od začátku onemocnění. Doporučujeme zkrátit dobu detoxikace na jeden den a od druhého dne užívat současně s Břízou i specifický prostředek, v případě virózy např. Gemmoterapii-Vrbu, Šípek – hálky nebo Gemmoterapii- Bez hroznatý.

Autor článku: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: