Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Rady pro uživatele gemmoterapie III.

Rádi bychom zde uveřejnili informace pro uživatele gemmoterapie, zkušenosti, které jsme s používáním gemmoterapiie za léta praxe získali, rady pro příznivce gemmoterapie, návod k použití gemmoterapie i návod, jak je možno gemmoterapii kombinovat s různými druhy jiných terapií. Gemmo-terapie nebo gemma-terapie, to jsou dokonce nová slova v českém slovníku neologismů.

Pro češtinu název této terapie, gemmoterapie, ustanovil moravský bylinář J.A.Zentrich a poprvé ji pod tímto názvem zveřejnil v Herbáři léčivých rostlin 5.díl, který napsal spolu s Jiřím Jančou. Knihu Gemmoterapie J.A.Zentricha vydal Eminent. Z francouzského originálu autora P.Andrianne byla přeložena Velká kniha gemmoterapie, kterou vydala Fontána. Z obou knih o gemmoterapii čerpáme zkušenosti a sami i ve spolupráci s léčiteli a lékaři experimentujeme v kombinacích gemmoterapeutik a případně dalších možností alternativní medicíny.

Základní pravidla při užívání gemmoterapie III.část:

1. Léčba pupeny z dřevin, gemmoterapie, je poměrně obsáhlá svým množstvím různých druhů gemmoterapeutik. Důvod, proč se vyrábí tolik druhů výtažků z pupenů, když některá gemmoterapie má obdobné účinky jako jiná, je ten, že tak, jako každý z nás má „svou nemoc“, tak každá bylina má kromě svého hlavního účinku i další účinky. Navíc v případě déletrvající nemoci je třeba byliny střídat, aby se nestaly pro nemocného méně účinnými.

2. Gemmoterapeutika si sami můžeme vyrobit. Informace o výrobě nalezneme např. v Herbáři 5.díl-Janča a Zentrich. Důležitá informace pro „samovýrobce“ je, že podzimní nebo zimní sběr pupenů v žádném případě nedoporučujeme.I když jsou pupeny napučené, tak se v nich nestačily vytvořit potřebné účinné látky v dostatečném množství. Podle čínské medicíny pupeny neprošly vývojovým stádiem voda-chlad. Gemmoterapie takto vyrobená odporuje také Filatovovu objevu biogenních stimulátorů. Ten praví, že v čím horších podmínkách rostlina vyrostla, tím více účinných látek si k svému životu vytvořila. V případě podzimního sběru pro rostlinu nejtěžší podmínky nenastaly, proto gemmoterapie z ní vyrobená nemá dostatek účinných látek. Kdyby nebyl dodržen tento princip, tak by se mohlo stát, že celá metoda gemmoterapie je neúčinná.

3. Může nastat při užívání gemmoterapie nějaká reakce ? Mírné zhoršení zdravotního stavu a zvláště aktuálních obtíží se dá předpokládat tak, jako je to obvyklé při užívání homeopatik. Zvláště během fáze detoxikace, během čištění těla při ekzémech, lupénce, akné a v mnoha případech i při doléčování borreliózy se potíže mohou dočasně zhoršit. Jedná se o přirozený jev, který ale nenastane u všech uživatelů gemmoterapeutik. Platí zde pravidlo, že co je uvnitř, tak jde ven a jaká potíž se objevila poslední, tak se jako první bude hlásit. Může se dokonce stát, že během užívání antibakteriální Lichořeřišnice se ozvou i staré úrazy z dětství. Obvykle zhoršení zmizí během několika dnů až dvou týdnů. V případě, že se po užití detoxikační Břízy objeví průjem, tak snižte na několik dní doporučené dávky. Na potíže, které se mohou objevit se radostně dívejte z hlediska účinnosti metody. Stejné je to i s homeopatiky a reakcí na jejich používání. Aspoň víme, že to funguje.

4. Postup užívání gemmoterapie:Kúra z gemmoterapie vždy začíná detoxikací. Pro jedince s váhou do 80 kg stačí 25 ml lahvička Gemmoterapie Bříza. Kdo má vyšší váhu, ten potřebuje větší množství Gemmoterapie-Bříza, k dispozici je balení 50 ml a 100 ml. Gemmoterapie Bříza kromě detoxikačních účinků působí i příznivě na potíže s prostatou, močové cesty a ledviny. Doporučujeme při detoxikaci zvýšit pitný režim, aby se odpadní látky mohly vylučovat.

K detoxikaci a odkyselení můžete použít např. Bylinářské koště, bylinný čaj nebo Detoxozen, detoxikační čaj bylináře Zentricha.

Autor článku : Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: