Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Kittlova mast-čarodějné bylinky a plášť

Co mají společného Kittlova mast-čarodějné bylinky a plášť?

Jan Josef Kittel ve stavení, kde se svojí rodinou žil, měl i laboratoř, knihovnu, ubytovnu pro nemocné – nemocnici, lékárnu i pitevnu. Za stavením si zřídil bylinkovou zahrádku, kde pěstoval bylinky známé každé bylinářce a dokonce zde pěstoval i byliny v Kittlova mastseveročeském kraji dosud neznámé.

Během dlouhých let, kdy provozoval léčitelskou praxi, si vybudoval mezi lidmi takový věhlas, že ho jako vynikajícího lékaře k sobě zvalo i panstvo. Velkou touhou Jana Josefa Kittela bylo nalézt takovou bylinku – všehoj, která by uměla vyléčit všechny nemoci. O takové bylince prý slýchával od své babičky bylinářky.

Podle staré pověsti jednou pomohl vyléčit podivného zakuklence. Místo velké odměny měl skromné přání získat bylinku-všehoj, po které tak usilovně toužil. Podivní černí muži mu přání slíbili splnit. Ovšem v životě nic není zadarmo, Jan Kittel se musel upsat ďáblovi krví.

Za tento podpis, který mu zaručoval získat větší moc než doktor Faust, získal příslib, že mu už žádný pacient nezemře. To bylo pro něho nejdůležitější. Platit za léčivou bylinu nemusel hned, ale až za 50 let a to cenu přímo nejvyšší-musel zaplatit vlastní duší. Ale 50 let se mladému člověku zdá jako hrozně dlouhá doba. Nesobecký doktor Kittel byl ochoten tuto cenu zaplatit, vidina stovek vyléčených lidí, to mu za to stálo.

Návdavkem k léčivé bylině od luciferových pomocníků získal Kittel ještě i zázračný plášť. Zázračný byl v tom,že ho v mžiku donesl, kam si jenom pomyslel. Od těchto dob Kittel chodil, jezdil i létal ještě častěji a ještě dále než dříve. A každého pacienta vyléčil. Jeho věhlas se rozšířil dokonce i do Prahy. Začalo se dokonce vyprávět, žeKittlova mast a Kittlův čaj umí i jiné zvláštnosti než jen léčit. Uměl třeba najít ukradenou věc a zloděje, taky diagnostikoval choroby z moči a uměl léčit na dálku. Dříve to považovali za zázračné až čertovské umění, dnes se to nazývá alternativní medicína...

Desítky let Kittel léčil všechny potřebné a sám náhle začal chřadnout a chátrat. Naštěstí se potkal kdesi s Železnobrodským poustevníkem, kterému se svěřil s tím, co podepsal čertům a co ho nyní čeká. Kittel-FaustPoustevník mu poradil, ať nechá v Šumburku postavit kostel a prvním farářem musí být jeho syn. Tak se Kittel postaral o kostelík v Šumburku. Stavbu ale od počátku do konce provázely problémy. To čerti bránili tomuto dílu. Ovšem dobro zvítězilo nad zlem a kostelík byl postaven, zvon zavěšen a Kittlův syn Filip Jakub pozvedl monstranci, aby ji všichni dobří lidé viděli.

Tak byla duše věhlasného severočeského Fausta zachráněna. Doktor Kittel pak dále sloužil nemocným, i bez všehoje, čarodějné knihy a pláště a byl úspěšný, jeho zkušenosti měly větší cenu než čertovské pomůcky. V listopadu 1783 slavný chirurgus zemřel.

Povídačky o jeho úspěších byly tak slavné, že se pověsti o Kittlovi a jeho proslavené Kittlově masti dostaly i do knih. 

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: