Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Kittlova mast-tajemství vzniku

Tajemná Kittlova mast

Jan Kittel, severočeský doktor Faust, jak ho nazývali jeho pacienti, vynikal v psychoterapii, chiropraktice, byl to psychotronik a Kittlova mastvyhlášený bylinář. Památkou na jeho terapeutické praktiky je tzv. „zámečnická mast“, kterou můžeme považovat za rodinné stříbro léčitelského rodu Kittelů, Podle pověsti je autorem původního receptu pravděpodobně otec Jana Josefa-Melichar Kašpar, zámečník, léčitel a první učitel svého syna.

Jak se dostal recept na Kittlovu mast na veřejnost?

Zveřejnění „tajemné“ receptury se dočkalo tím, že synovec zámečník ukradl strýci kouzelný plášť a v kapse našel cedulku s podivným záznamem. Myslel si, že objevil formuli, pomocí které bude létat na plášti jako jeho strýc. S cedulkou se vypravil za katem do Žitavy, aby mu ji přeložil. Ovšem místo tajemné formule byl na cedulce obyčejný recept na mast. To bylo ale zklamání! Ale vše zlé je k něčemu dobré.

Když onemocněla sousedka zámečníka Eliáše a nemohla chodit a zhola nic jí nepomáhalo, vyrobil Eliáš mast podle návodu v cedulce a zakrátko stará paní běhala jako zamlada. Eliáš prý mastí léčil sousedy ve vsi.

Miloš Josef Pulec, autor knihy Severočeský Faust, vydaná Severočeským nakladatelstvím v roce 1988, se při svém pátraní o pověstech o doktoru Kittlovi v roce 1946 marně snažil dopátrat receptu slavné „zámečnické masti“, o které v severočeském kraji měli pamětníci povědomost. Naštěstí si originální recept na její přípravu opsal a otiskl MASCHEK Fridrich. Tehdy byly jako měrné jednotky používány funty a loty a značky, ve kterých se snad jen Kittel a čert vyznali. M.J.Pulec se na rozluštění receptu místo žitavského kata pozval dle jeho slov apotékářského a alchymistického umění znalou lékařku, která tajuplný recept přeložila:

Z čeho se skládá originální Kittlova mast

Ingredience:

Oleum arborum (čirý olivový olej) 512g

Sulphuris praecipui rubri 192g

Přírodní žlutý vosk 256g

Terpentýn 384g

Kafr 96g

Bylinář Zentrich objevil, vyzkoušel a pojmenoval legendární Kittlovu mast

Ovšem dejte bedlivý pozor na složení. Dříve používaný suřík je jedovatý! Dříve se o jeho účincích patrně nevědělo, proto ho používali. Před mnoha lety, když se moravský bylinář J.A. Zentrich seznámil s pověstí o Kittlovi v rámci hledání a sbírání podkladů o českých, moravských, slovenských a slovanských bylinářích a jejich léčebných metodách, na „zámečnickou mast“ a na suřík narazil.

Věčně zelené naděje

Hledal tedy náhradu suříku a přišel na síru. Poté, co účinky masti vyzkoušel a ověřil na desítkách spokojených pacientů, začal proKittlova mast a Kittlův čaj „zámečnickou mast“ z vděčnosti k jeho autorovi a na jeho památku používat název „Kittlova mast“. Pod tímto názvem, vymyšleným J.A.Zentrichem, se správnou recepturou, tedy bez jedovatého suříku, publikoval informace o Kittlově masti ve sborníku Věčně zelené naděje, kde zpracovali spolu s dr. J.Jonášem zkušenosti bylinářů z málem celé Evropy.

Tato kniha vyšla v roce 1993 a čtenáři o ni projevili neobvyklý zájem. A protože s nyní již Kittlovou mastí měli pacienti bylináře Zentricha vynikající zkušenost a protože v Otrokovické lékárně, kde ji paní magistry původně připravovaly pro pacienty v „malém“ a nestačily ji míchat, a protože o jejích „zázračných a univerzálních“ účincích J.A.Zentrich často a s radostí hovořil, nás napadlo ji vyrábět ve „velkém“.

Zentrichova apatyka zadala výrobu Kittlovy masti a čaje u EPAMU

Domluvili jsme se s Miroslavem Balánem, který vyrábí čistě přírodní produkty Tibetské medicíny EPAM, na výrobě Kittlovy masti. Takže asi od roku 2000 se v České republice slavná Univerzální Kittlova mast vyrábí a je možné ji zakoupit v prodejnách s bylinami, zdravých výživách, lékárnách, používají ji sportovci, nemocní s kožními problémy a další.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: