Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Tibetská-čínská medicína

Tibetská medicína

Tibetská medicína, čínská medicína, ayurvédská  medicína, korejská  či mayská medicína patří mezi nejstarší dochované způsoby léčby na světě, jejichž výsledků se využívá i v naší době. Mají něco společného a v něčem se liší. Tibetská medicína si svoje tajemství zachovala nejdéle ze všech kultur na světě. Pomohlo jí k tomu i to, že po celá staletí byla tibetská medicína „schovaná“ v klášterech nepřístupných a uzavřených normálním smrtelníkům. Z ostatních kultur světa jsou známy někde jen útržky znalostí…

Prastarý traktát ČŽUD-ŠI je pamětníkem dávno minulé doby, jsou v něm zaznamenaná tajná učení tibetské medicíny. Poprvé byl traktát odpečetěn a přeložen někdy ve 14. století mongolským vědcem a překladatelem Čaježi-Odseerou. Komentáře k traktátu se staly základem tradiční tibetské medicíny. Velkou úlohu v tibetské medicíně sehrál  V. Dalajláma Lobrang Gjamccho , který v letech 1683-85 vypracoval úplný komentář k traktátu ČŽUD-ŠI.

 Pulsová diagnostika

Podrobně rozpracoval například problematiku pulzové diagnostiky. Zároveň zadal lékařům a malířům vypracování ilustrací k tomuto dílu, které je v naší době známé pod názvem Atlas tibetské medicíny.Texty tibetské medicíny jsou převážně psány v traktátech, účinnost tibetské medicíny je prověřena po mnoho tisíciletí stovkami lidských pokolení.

Čžud-ši –provází člověka od jeho vzniku, přes narození, celý život až po nemoci stáří a smrt. v traktátu je podrobně rozebrána příčina vzniku nemoci, diagnostika i způsob léčby.

Příčiny nemoci dle tibetské medicíny

Tibetská medicína rozeznává dva druhy příčin nemoci-nemoci vzdálené a blízké. Nemoc těla způsobí i nevyrovnané a nepřiměřené emoce, to mají tibetská medicína společné s čínskou medicínou. Z tibetské medicíny pocházejí alternativní léčebné a diagnostické metody dnes známé např. jako aromaterapie, akupunktura, akupresura, irisdiagnostika, pulsová diagnostika, diagnostika z moči a další. K léčbě je využíváno vše pocházející z přírody: rostliny, kameny, drahé kovy, živočišné produkty, mumio.

Sběr a zpracování léčivých rostlin se řídí přísnými pravidly. Je nutno přesně znát, co, kde, kdy a kdo může bylinku sbírat, když se toto pravidlo poruší, nevydá léčivá bylina vše důležité, co se v ní skrývá.

Mistr Boris Tichanovský

tato pravidla a zákony zná díky mnohaletému studiu tibetské  medicíny a díky předání tajemství ústní cestou od svéhoučitele MUDr. Zolotnického.

Mistr Zolotnický v tibetských klášterech působil 15 let a získal tam vědomosti, které svému žákovi předal. Tibetská medicína  Čžud-ši po té , co byla přeložena, se začala rozšiřovat i do okolních států a navzájem se ovlivňovat s indickou medicínou-ajurvédou, která je zaznamenána ve védách a čínskou medicínou , jejíž oficiální kořeny pocházejí ze 3.tisíciletí p.n.l. z dob císaře Šen-nunga, který napsal knihu o léčivých bylinách. Zajímavou a prokázanou skutečností je, že všechny medicíny, ať už východní-čínská medicína, tibetská i indická mají stejný reálný základ jako diagnostika a léčení v Egyptě, Řecku, Asýrii nebo u Keltů. Po druhé světové válce, když byl Tibet napaden Čínou, se tehdejší Sovětský svaz postavil na stranu Tibetu. Dalajláma, jako výraz vděku za tento postoj, pozval do Tibetu ruské lékaře a vědce a umožnil jim překládat originální tibetskou literaturu. Nejvíce se na těchto pracech podílela Novosibirská akademie věd. Delegaci ruských lékařů vedl MUDr. Zolotnický, v té době již profesor doktorských věd za zkoumání hypnózy a různých projevů lidské psychiky.

Jak vznikl EPAM?

K práci na odborném vědeckém vysvětlení informací získaných překladem Čžud-ši byl přizván akademik Albert Vasiljevič Skvorcov, který se většinu života zabýval výzkumem vzájemného energetického působení rostlin a člověka. V tibetské literatuře nalezl a.V.Skvorcov recept na elixír zdraví, vyrobil ho a nazval tento elixír EPAM.

EPAM znamená Emulze Propolisová Aktivizovaná Modifikace. Tak vznikl dnes známý a rozšířený EPAM. EPAM je tedy emulze vyrobená přesně podle tradic tibetské medicíny a potom je energeticky nabita. K energetickému nabití EPAMu se používají energetické informace rostlin, minerálů, energetické obrazy a ikony. Nejznámější energetický obraz s velmi silnou energií je Matka světa od ruského duchovního malíře Nikolaje Roericha, znalce buddhismu , známého svými energetickými obrazy po celém světě.

Boris Tichanovský úzce spolupracoval s Dr. Zolotnickým a prof. Skvorcovem. Z této plodné spolupráce se zrodila celá řada výrobků se společným názvem EPAM. Vzhledem k tomu, že tibetská medicína využívá k léčbě zpočátku náš největší orgán, kůži, tak má ve svém sortimentu spoustu druhů koupelových solí, aromatické bylinné tinktury, aromaoleje, masážní prostředky i jílové produkty určené k obkladům či koupelím.

Až po základním působení přes pokožku nastupuje široká škála přípravků určených na vnitřní užití : bylinné tinktury, medové elixíry, tobolky z léčivých bylin, biostimulátory EPAM, což jsou směsi bylin, propolisu, lihu a vody energeticky obohacené a zaměřené na určité zdravotní potíže. Tuto škálu na vnitřní užití doplňují i bylinné čaje a pomůcky pro harmonizaci organismu, energetické obrazy, žezla síly, meditační hudba, cvičení…Při každé návštěvě Boris Tichanovský obohatí sortiment o nějakou tu novinku.

 

Autor: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

 

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: