Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Rok 2014-rok Koně

Zdraví v roce Dřevěného Koně

Čínský kalendář trvá 4712 let. Letošní čínský nový rok začal 30.1.2014. Tímto dnem nastoupil vládu Dřevěný větrný Kůň a nese si s sebou ještě energii ohnivého tepla.

Jangový oheň Koně + Jangové Dřevo + Jinový Oheň a Vítr= náročný rok na naši energii

Energie Letící hvězdy QUA 4-Vítr-Pronikání, Hojnost, Rozmanitost.

A co to všechno pro nás znamená?

Dřevo, to je roztomilost, naivita, neurvalost, rozmach, nový pohled, barbarství, kreativita, hravost a tvořivost, netaktnost, chaos, překotnost, důvěřivost.

Oheň-Jin srdce a Jang tenké střevo. Nápor bude kladený na cévy a krevní tlak, zvýšený cholesterol. Srdce pohání krev a hostí ducha SHEN. Když se srdce vyčerpává, tak se může zhoršit vnímání skutečnosti, tzv.“zrak nás šálí“ a v horku může nastat stav zmatenosti nebo bezvědomí, zhorší se rozpoznávací schopnosti. Důležité je tedy držet se zlaté střední cesty. V horku je nutné se šetřit a doplňovat tekutiny. V horkém dni je pocení zdravé, reguluje se tím teplota těla. V horkém dni podpoří pocení pálivé a štiplavé potraviny, chilli papričky, čínské pálivé omáčky, pórek, cibule, křen apod.

Kůň potřebuje volnost, rychlost, jednoduchost, pohrdá starými pohledy, jeho přirozeností je přímo nedodržování pravidel a zákazů, má velkou sílu a je pracovitý, dokonce říkáme, že dře jako kůň. Všechny plány a připravené projekty, na kterých jsme v loňském roce pracovali, ty vynese do světa. Kdo se zastaví, toho stádo koní převálcuje a předběhne. Rok Koně, to je expanze, žádné zmenšování a ubírání. Kůň není samotář, sdružuje se, je to rok příznivý pro shromažďování a setkávání.

Přemíra Jangu přinesená Koněm, Dřevem a Ohněm s sebou nese velikou aktivitu, spoustu nadšení, ale také vyčerpání, deprese, únavu, vyhoření, nestíhání. Je to tedy velký nápor na psychiku a podněcuje se rozvoj psychosomatických obtíží. Doporučuju naučit se odpočívat.

Vítr=hojení, ale také nositel 100 nemocí. Vstup této energie je za krkem. Známe zajisté blokace krční páteře a bolest hlavy z ofouknutí. Pomoc je jednoduchá, chránit si krk a záda před větrem, i v horkých dnech je vhodné použít šátek na krk. Vítr vysušuje (šlachy), dochází ke ztrátě koncentrace a duševní rovnováhy, pozor na prudký nárůst hněvu a výbuchy vzteku.

Zátěž bude také kladena na Játra = velký výkon + velké plány = velká únava, až únavový syndrom. Většina obtíží bude začínat rychle, dají se očekávat např. prudká migréna, potíže se šlachami, žlučníkové záchvaty a nerozhodnost.

Energie Větru napadá Žaludek, slezinu, což se projevuje potížemi při trávení a narušuje to náš pocit vyrovnanosti a stability. Také vztahy mezi předky a potomky mohou narušit naši vnitřní stabilitu a rodinu. Rada je : Nezasahovat silou, nechat plynout.

Doporučení pro rok Dřevěného Koně:

Starejte se o své Ledviny. Na ledvinách záleží, jak ustojíme letošní energetický nápor. Když se ledviny – vyčerpávají, projeví se to např. na páteři a bolestech v kolenou. Dochází k blokování páteře, zvl. v bederní a křížové oblasti. S ledvinami souvisí také minerální hospodářství, překyselení organismu, neplodnost, zuby, vlasy, krevní tlak, únava, průjem nebo zácpa a spousta dalších signálů, které se mnohdy do souvislostí nedávají...

Detoxikace, odkyselení, dodání zásaditých minerálůVhodná životospráva v horkých dnech- chladnější potraviny=zelený čaj, mátový čaj, syrová zelenina a ovoce. Minerální látky doplníme Zásaditou směsí MINERALY. Tekutiny doplní minerálky bez bublinek, bylinné čaje např. Bylinářské koště, které také čistí organismus a posiluje trávení.

V oblasti Sport, odpočinek a zábava se doporučuje zkusit nové věci a nové aktivity v přírodě. Není dobrý čas na omezování se. Je lepší vnést do života rozmanitost, různorodost a hojnost. Ty nám přinesou dobrý pocit a radost ze života. Pro omezování se v jídle i v zábavě není vhodný čas.

Na naši pohodu bude mít velký vliv vztah. Nekvalitní a problematické vztahy budou neblaze působit nejen na zdraví, ale rozhodí nás i v ostatních oblastech života. V roce Koně „spěchej pomalu“. Dávej pozor na to, co se děje v rodině, ve firmě, ať ti nic důležitého neuteče. Na detaily Kůň zrovna nehledí, neopomeň tedy něco kvůli samému spěchu a práci.

Když máš pocit, že nestíháš, tak si na chvíli sedni a dej si šálek dobrého čaje.

Optimální zvládnutí roku Koně Vám přeje bylinářka Hanka

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: