Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Jak si užít pohodovou jízdu na kole

Jak si užít pohodovou jízdu na kole

Cyklistika patří v Česku k čím dál populárnějším sportům. O tom ostatně svědčí i hustá síť cyklostezek, kterými je naše republika doslova prošpikovaná. Na kolo usedají mladí i ti dříve narození, vrcholoví sportovci i nadšení rekreační jezdci, jednotlivci i celé rodiny. Co tedy zařídit předtím, než se i vy vyhoupnete do sedla?

Bezpečí na prvním místě

Ze všeho nejdůležitější je mít kolo v naprostém pořádku. Ušetříte si tak nepříjemnosti, které by vás na cestě mohly potkat a hlavně eliminujete riziko případného zranění. Zkontrolujte pneumatiky, promažte řetěz, zvýšenou pozornost věnujte brzdám. Chcete-li si být jistí, že je kolo v naprostém pořádku, obraťte se na specializovaný servis, kde se o všechno postarají. Na prvním místě by vždy měla být bezpečnost. Cyklistická helma je tedy nezbytností bez ohledu na to, jestli jedete ráno pro rohlíky nebo se vydáváte na několikahodinový výlet. Před sluníčkem, větrem ale i prachem vás ochrání cyklistické brýle. Důležité také je, abyste byli viděni. Vybírejte si proto cyklo oblečení s reflexními prvky, díky nimž vás všichni zpozorují v dostatečném časovém předstihu.

Co s sebou

Pečlivě si rozmyslete, co přibalíte do cyklo batohu. Je důležité, abyste měli vše a zároveň aby nebyl příliš těžký. Hodit se vám bude určitě nepromokavá cyklo bunda pro případ, že se zhorší počasí. S sebou vezměte i základní nářadí, sadu na opravu duší, nabitý mobilní telefon a starou dobrou mapu, která nepotřebuje mít plnou baterii a funguje i bez signálu – stačí v ní „jen“ umět číst. Připravte se na to, že vás po cestě přepadne únava nebo hlad, mějte proto po ruce energetickou tyčinku či kousek ovoce. Nutností je rovněž dostatek tekutin - jen při málokterém sportu se jich spotřebuje tolik jako právě při jízdě na kole. Ztrátu důležitých látek nahradí i obyčejná voda, přidat můžete i šťávy či studené bylinné, ovocné a zelené čaje.

Čas na regeneraci

Po výkonu je třeba se odměnit, aby vaše tělo mohlo krásně zregenerovat. Pro rychlejší zotavení pomůže sauna, pára, pobyt ve vířivce, perličkové koupele či masáže. Vyzkoušet můžete i různé bylinky ve formě obkladů či mastí na bolest kloubů a svalů.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: