Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Nenechte si vzít krásný úsměv

Jen máloco dovede tak vylepšit náš vzhled jako zářivý úsměv. Právě on je naší nepřehlédnutelnou vizitkou. Nechcete-li ztratit důvod se smát a přejete si zachovat krásné a zdravé zuby až do konce života, bude vás to něco stát – pravidelnou péči. Předně je třeba říct, že každý člověk může mít zdravé zuby. Přestaňte se tedy vymlouvat na genetiku a předky, kteří vám do vínku nenadělili optimální „výbavu“ a vezměte konečně zodpovědnost za stav vašeho chrupu do vlastních rukou.

 

Čištění je základ

 

Obecně se doporučuje čistit si zuby dvakrát denně – ráno po snídani a večer před spaním. Jen málokdy se ale mluví o době, která by měla uplynout mezi tím, než spolknete poslední sousto a vezmete do ruky zubní kartáček. S čištěním by se totiž mělo počkat alespoň dvacet minut po jídle, jinak si totiž koledujete o poškození zubní skloviny. Kyseliny z jídla, ale i nápojů, ji naleptávají a způsobují její odvápnění. Pokud nemáte čas ani prostor si chrup po jídle vyčistit, pak při sobě noste alespoň ústní vodu, kterou si můžete ústa okamžitě vypláchnout. Ochrání vás před zubním kazem i záněty dásní, omezí zubní plak a navíc osvěží dech. Skvěle působí například ústní vody s obsahem máty peprné.

Bylinky 


Přírodní pomocníci

 

Čím je člověk starší, tím více je ohrožen paradontózou, což je nebezpečné onemocnění dásní a kosti, které vás může zcela připravit o chrup. Stejně jako zubní kaz i on je způsoben bakteriemi. Nejjednodušeji a nejúčinněji se jich zbavíte správným čištěním. Pomoci vám mohou také přírodní produkty s obsahem léčivých rostlin, jako je heřmánek, ženšen či hřebíček. Na tyto bylinky sázely už naše babičky a dobře věděly proč.

 

Pozor na cukry

 

Důležitou roli hraje i samotná strava. Chcete-li mít zuby bez kazů, omezte nebo se úplně vyhněte konzumaci sladkostí, které obsahují vysoké množství jednoduchých cukrů. Ty jsou totiž živnou půdou pro bakterie v ústech, které tvoří příčinu zubního kazu. Ze všeho nejhorší jsou ty lepivé, které obsahují vysoké množství cukru a kyselin - například sladké žvýkací bonbony.

 

 

Důležité vitamíny

 

Pro zdravé a silné zuby je důležitý nejen vápník, ale i vitamin D, který pomáhá tělu s jeho využitím a vstřebáváním. Jeho zdrojem je sluneční záření, ale také potraviny, jako mléko, ryby či vejce. Doplnit tento vitamin můžete i pomocí doplňků stravy.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: