Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Jíl a péče o nohy

Jíly všech barev, zelený jíl, šedivý, červený, žlutý, modrozelený a další odstíny tohoto 100 % přírodního materiálu, se používají v kosmetickém průmyslu i jako doplněk stravy. Pro vnitřní užití na detoxikaci organismu a na neutralizaci kyselin se převážně používá zelený jíl, který také mechanickým způsobem čistí střevo. Tomuto čistícímu efektu říkáme, že zelený jíl je „kartáček na střeva“.

francouzský zelený jíl EPAMZelený jíl – kartáček na střeva - je potřeba vypít i s usazeninou „jílovým lógrem“, aby mohl střevo svými drobounkými částicemi obrousit a vyčistit. Jíly jiných barev než je zelený jíl ( je velmi účinný ale taky je dražší než jiné odstíny), se používají jako přísady do koupele na celotělovou či částečnou koupel. Zelený jíl se těží v hloubkových dolech ve Francii. Na českém území se těží jíly jiných odstínů. Na koupele a do jílových masek a na jílové obklady používáme šedivý jíl s komerčním názvem Keltský jíl.

Nabízíme recept na neutralizaci pachu nohou, který v mnoha případech vzniká tím, že nohy jsou postiženy plísní nebo bakteriálním onemocněním.

 

Pomerančový zásyp na neutralizaci pachu nohou :  Pach je jeden ze syndromů, současně s pachem bývá i vlhká kůže, puchýře, kvasinky Candida albicans, bakterie a náchylnost k plísním a infekci hlavně mezi prsty nohou. 120 ml jedlé sody 120 ml maranty třtinové 30 ml oxidu zinečnatého 30 ml Keltského jílu EPAM nebo zelený jíl ( zelený jíl nebo bílý jíl jsou pro tento zevní účel drahé) 5 ml pomerančového nebo pelargoniového esenciálního oleje-na vůni + 2 ml tee tree nebo tymiánový esenciální olej na likvidaci plísní. Nasypat na nohy 1-2 x denně, používat dlouhodobě, několik měsíců až 1 rok .

Druhý recept je pro krásu nohou. Připravte si Lázeň s vysokým obsahem minerálů pro krásné nohy, která pomůže odstranit ztvrdlou a zrohovatělou kůži nohou. Aplikuje se 2 x týdně. Doba koupele 10 – 15 minut. Po koupeli očistěte odmočenou zrohovatělou kůži a otlaky pemzou a upravte si i nehty. Na závěr si promasírujte nohy včetně kotníků např. Tibetským masážním balzámem EPAM, nabízíme několik druhů podle potřeby.

Recept : 120 ml velmi jemně pomletých vloček 60 ml Keltského jílu EPAM nebo zelený jíl , zelený nebo bílý jíl jsou pro tento účelkeltský jíl EPAM zbytečně drahé 5 kapek pelargoniové, levandulové nebo eukalyptové silice

Po koupeli důkladně vysušte nohy zvláště mezi prsty. Na závěr nohy pečlivě ošetřete mastným krémem, doporučujeme Tibetský balzám EPAM s jedlí kanadskou, nebo Tibetský balzám EPAM s mumiem a jinanem.

Nožní zásyp proti puchýřům 120 ml Keltského jílu nebo zelený jíl nebo bílý jíl, pro nás jsou zelený jíl i bílý jíl zbytečně drahé, efekt je stejný!

Recept: 120 ml kukuřičného škrobu 15 ml jemně pomletých listů šalvěje 15 ml jemně pomletých listů máty 2 ml hřebíčkového nebo mátového esenciálního oleje Každý den ráno zasypat nohy.

Tibetská medicína EPAM obklad na klouby

 

Peelingová maska na nohy Můžete použít připravený Tibetský jílový obklad EPAM na klouby a páteř. Jílovým obkladem obalte celé chodidlo až po kotníky ve vrstvě 0,5 -1 cm, zabalte je do igelitu pro lepší vstřebání účinných výživných látek. Zhruba za 20-30 minut si začněte nohy omývat třením , tím si je prokrvíte a odstraníte starou, odumřelou nebo ztvrdlou kůži. Nohy na závěr ošetřete mastným krémem. Můžete vyzkoušet např. Tibetský masážní balzám EPAM propolis nebo cedr. Ve Francii používají na tento zábal zelený jíl nebo bílý a šedivý jíl. Při práci se zeleným jílem nebo jílem jiné barvy vždy používejte nekovové nádobí, třeba dřevěné špachtle a skleněné misky.

 

Literatura : Přírodní péče o nohy- Stephanie Tourles, Pragma, 1998

Autor článku : Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: