Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Jíl při péči o pleť

Jíl v kosmetice

Zelený jíl a další barevné varianty jílů – červený, šedivý, bílý...a že jich je nespočítatelné množství druhů, které se liší svým složením, dělajícím právě různobarevné odstíny, se všechny dají využít v péči o pleť. Tibetská a čínská medicína používá rozmíchaný šedivý, žlutý nebo zelený jíl s vodou a přídavkem léčivých bylin nebo propolisu či mumia. Jedno mají pleťové masky ať ze zeleného jílu nebo jinak barevného společné : regenerují pokožku. Při opatrném smývání jílové pleťové masky se provádí jílový peeling, při němž se obrušují šetrným způsobem staré a odumřelé buňky obličeje a dekoltu.

Použití jílové pleťové masky

Tibetská medicína EPAM-jílová maska oživující

Pleť po aplikaci jílové masky je hladká a příjemně prokrvená. Maska ze zeleného nebo šedivého jílu vyhlazuje i vrásky a čistí pupínky a akné . Některé masky by se mohly vyzkoušet i na pokožku postiženou ekzémem nebo lupénkou. Tam je důležité , aby se trošku jílové masky aplikovalo na malé místo s projevem ekzému nebo lupenky a porovnala se reakce kůže. V případě, že by došlo k nějaké silnější reakci, tak by maska nebyla na ekzém nebo lupenku vhodná. Ale každý takto postižený pacient ví, že to je buď a nebo. Buď mast nebo jiný přípravek zabere a výsledek bude dobrý, nebo nezabere a přípravek není tedy vhodný. Jak jsem již výše uvedla, tak východní medicíny, mezi které řadíme čínskou medicínu, tibetskou medicínu, indickou ajurvédu nebo egyptskou medicínu a tam hlavně vyhlášenou kosmetickou znalkyni Kleopatru, tak společně s jílem, využívají léčivých účinků bylin a minerálů či produktů živočišného původu.

Tibetské jílové pleťové masky

Tibetské jílové pleťové masky EPAM splňují náročné požadavky přírodní kosmetiky v péči o pleť. Jílová pleťová maska oživující, určená pro starší a náročnější pokožku, obsahuje šedivou variantu jílu a mumio. Není ze zeleného jílu, který využíváme spíše na vnitřní užití na detoxikaci organismu. Zelený jíl by byl zbytečně drahý, šedivý jíl naprosto dostačujícím způsobem pokožku regeneruje. Možná že je i lepší šedivý jíl než zelený jíl právě v péči o kůži, koneckonců máme s ním my i naše zákaznice , již mnohaleté zkušenosti. Tibetská jílová pleťová maska EPAM Oživující s mumiem: Složení – jíl a mumio. Mumio – tibetsky BRAG-STUN, znamená slzy skal = lepkavá látka, vzniklá z usazenin nánosu starověkých rostlin a minerálů. Obsahuje téměř celou Mendělejovu soustavu prvků. Podle tibetské medicíny a čínské medicíny se používá na všechny nemoci způsobené žárem. V mumiu jsou prvoelementy dřevo, železo, oheň, země a voda ve vzájemné harmonii. Mumio posiluje imunitní systém, má regenerační schopnosti, hojící a stimulační účinky, pomáhá při léčení zlomenin, řezných ran, nemocí vnitřních orgánů. Tibetská a čínská medicína rozeznává 5 druhů mumia: zlaté, stříbrné, železné, měděné a olověné. Jílová maska s mumiem navrací mládí pokožce a přispívá k jejímu napínání, odstraňuje podráždění a výrazně zlepšuje vzhled zvláště starší pokožky.

Jak na povrchu, tak uvnitř

zelený jíl

Pro zvýšení omlazovacího a regeneračního efektu doporučujeme zároveň s regenerací pokožky obličeje i regenerovat vnitřek organismu – střevo. Podle čínské a tibetské medicíny mají střevo - kůže - plíce velmi úzkou souvislost. K této regeneraci je právě určený zelený jíl buď ve formě tobolek, které se užívají 10 dní až 3 týdny. Pro důkladnější detoxikaci používáme zelený jíl ve formě prášku, který rozmícháme ve vodě a po několikahodinové aktivaci celý obsah sklenky i s „lógrem“ ze zeleného jílu vypijeme. Tato kúra ze zeleného jílu trvá 21 dní je vhodné ji 2-4 x ročně při změně ročního období zopakovat. Důležitý při detoxikaci a v péči o kůži je pitný režim.

Pitný režim v péči o pleť

Znají to důvěrně modelky. Kdo málo pije, ten je dříve vysušený a má víc vrásek , pak má těžkou práci jílová maska i francouzský zelený jíl...Proto během dne pijte čistou vodu nebo můžete požívat bylinné čaje. Např. Zentrichův čaj Uniderm – kožní vnitřní je určený na pročištění organismu s ohledem na pročištění kůže.Kniha Terraterapie a aquaterapie Zentrich Případně můžete zvoli Kittlův čistící čaj.

Další informace o používání jílu v kosmetice i při detoxikaci organismu najdete v knížce J.A.Zentricha-Terraterapie-aquaterapie-přírodní léčba hlínou a vodou.

Autor článku: Hanka PARMOVÁ, 604 475 351

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: