Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Proč používat zelený jíl

Proč bychom měli používat zelený jíl?

 Zelený jíl, hnědá hlína, bílá hlinka, černá černozem, to všechno jsou barvy toho, po čem chodíme. Jíl je živý původní materiál na Zemi bohatý na minerály pocházející z rostlin, živočichů, vody, půdy, skal a vulkanického popela, které se během milionů let rozpadly a spojily a vytvořily hmotu složenou z velmi jemných částic. Zelený jíl je hlinitokřemičitan s přídavkem kovu, který mu propůjčuje unikátní zabarvení a s tím jsou spojné i unikátní účinky jílu.

Zelený jíl má barvu díky svému obsahu dalších látek pocházejících z naleziště. Zelený jíl je mimořádně bohatý na vápník, hořčík, draslík, sodík, železo, křemík a rostlinné minerály. Každý jíl a tedy i zelený jíl je živá hmota. Zelený jíl či jinak zbarvený jíl se používá k léčbě na celém světě. Známé je použití zeleného jílu v Evropě, zejména ve Francii, Rakousku, Německu či Polsku. Francouzský zelený jíl se využívá jako podpůrná léčba ekzému a lupenky, na artrózu i osteoporózu, na likvidaci kvasinkových infekcí Candida albicans, na hubnutí, při zácpě a průjmu, odstranění těžkých kovů z těla, na detoxikaci.

Zelený jíl, případně jiná odrůda jílu, se používá v kosmetice na léčbu ekzému, lupenky, akné, pupínky na obličeji, používá se jako peeling. V kosmetice tvoří jíl základ make-upu, jíl tvoří základ na výrobu pudru, nebo se používá ve formě čistících a regeneračních masek na odstranění vrásek. K jílové hmotě do pleťových masek se přidávají léčivé bylinky, aromatické oleje, propolis, mumio . Existuje záznam pocházející od faráře Kneippa, považovaného za učitele léčby vodou a vším co do ní patří. "Kdyby lékárník udělal jílovou mast a pěkně by ji upravil, měl by tu nejlepší mast a mohl by jí kterých mnoho plných kelímků prodávat..." V Kneippově systému přirozeného léčení sloužil a byl používán jíl, ať už zelený, bílý či jinak zbarvený , ve všech jeho možných formách. Stejně tak za důležitý považoval v léčbě jíl i pastor Felke.

Oba přírodní léčitelé slavili s léčbou jílem velký úspěch. S léčbou zeleným jílem má letité zkušenosti i bylinář Zentrich, autor knihy Terraterapie-Aquaterapie-Léčba jílemKniha Léčba jílem a vodou. Jíl na léčení používá také čínská a tibetská medicína, medicína sibiřských národů, jílem se léčí mimo jiné i indiáni v Austrálii. Jíl má ovšem také značné absorpční a čistící schopnosti. Zelený jíl může řešit i otázku poměru potřebných a patogenních mikroorganismů v trávicím traktu. Jíl ovšem toxické látky a patogenní mikroorganismy v trávicím traktu absorbuje spíše mechanicko-fyzikálně než chemicky.

Odpozorováním přírody došli nejdříve šamani primitivních kmenů, čínská medicína, tibetská medicína, později i léčitelé, lékaři a vědci k závěrům, že jíl používají zvířata ať savci nebo ptáci na neutralizaci někdy až toxické stravy. Stejně tak jako požívají zvířata na základě instinktu živočišné a rostlinné uhlí, tak jim instinkt velí požívat zelený či jinak zbarvený jíl. Zelený jíl ve střevech pomáhá také emulgovat a absorbovat tukové částice. Jíl může v procesu trávení působit příznivě mechanicky i v žaludku podobně jako písek a drobné kamínky, které někteří v přírodě žijící ptáci vyzobávají.

Tento jev vyzobávání jílu a písku známe i z našich dvorků, slepice, kachny i husy a krocani potřebují denní přísun jílu s pískem, aby jim neustala činnost žaludku a mohli dobře trávit. Z tohoto prostého důvodu je potřebné při používání francouzského zeleného jílu na detoxikační kúru užívat obsah celé skleničky, nejenom pít odstátou vodu, což by nemohlo z výše uvedených důvodů splnit požadavky, které od detoxikační kúry zeleným jílem očekáváme. Samozřejmě velice záleží na složení jílu. Některé jíly mohou obsahovat v sobě nečistoty nebo mít vyšší hladinu těžkých kovů než je stanoveno našimi hygienickými předpisy.

Francouzský zelený jíl EPAM dodávaný firmou Zentrichova apatyka s.r.o. splňuje náročné hygienické předpisy ČR právě na používání zeleného jílu tak, jak je to nejúčinnější.

Příprava zeleného jílu :

Francouzský zelený jíl určený na vnitřní užívání na detoxikaci organismu se připravuje tak, že večer dáte 1 lžičku zeleného jílu do sklenky vody ( cca 150 ml), zamícháte nekovovou lžičkou, necháte aktivovat do rána, kdy znovu důkladně promícháte a vypijete i s usazenou sedlinou do dna. Jídlo, případně léky, užijte až cca za 1 hodinu po zeleném jílu. Kúra ze zeleného jílu trvá 21 dní, potom udělejte týden pauzu a můžete znovu týden užívat. Doporučujeme pro správnou funkci organismu čistit a detoxikovat zeleným jílem 2-4 x ročně. V případě, že z jakéhokoliv důvodu nemůžete užívat zelený jíl ráno, můžete si naopak jílový roztok připravit ráno a vypít večer těsně před spaním. Zelený jíl uvízne na sliznici v ústech, pomalu prochází „trubkama“ do žaludku a nakonec čistí střeva.

Bylinářka Hanka Parmová

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: