Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Střevo-základ zdraví

Zdraví začíná ve střevech

V dnešní době již i lékaři, hlavně ti, co se zabývají celostní medicínou, poukazují na to že stav střev je nesmírně důležitý pro našePrevence rakoviny střeva zdraví. Čínská medicína se zabývá střevem z hlediska prevence nejrůznějších poruch a nemocí. Střevo a mozek jsou dokonce první orgány, které se vyvíjejí po oplození vajíčka spermií.

Tenké střevo má za úkol zajistit trávení a vstřebávání potravy. Měří cca 3 - 5 m a jeho stěna je tvořena množstvím záhybů, které vytvářejí další množství výběžků zvaných klky a mikroklky. Záhyby a výběžky zvětšují plochu střeva až 600krát, takže celkový povrch lidského střeva činí asi 300 m2.Potom přechází natrávená potrava do tlustého střeva, což je svalovitý útvar ve tvaru trubice , a spolu s tenkým střevem tvoří větší část zažívacího ústrojí.

Tlusté střevo má za úkol řadu funkcí, včetně dokončení trávicího procesu, který zahrnuje absorbci ve vodě rozpustných živin a syntézu určitých vitamínů.

Tračník je zodpovědný za odstranění nestrávených zbytků z našeho těla a rovněž nás chrání před infekcemi a chorobami. Imunitní systém se vytváří již v raném dětství a proto, jak bude imunita silná a kvalitní, je rozhodující, čím je dítě do 1 roku života krmeno. Střeva kojence jsou postupně osídlována bakteriemi mléčného kvašení a tím získávají první ochranu proti přemnožení choroboplodných zárodků. Mimořádně důležité je kojení. Bílkoviny mateřského mléka jsou ideální pro první osídlení střev potřebnými bakteriemi. Pro kvalitu mléka je důležitá samozřejmě stravy matky.

 Střeva rozhodují o tom, v jaké kondici budeme

Když budou naprosto funkční a sliznice bude v pořádku, budou se imunoglobuliny tvořit tak jak mají a také dojde k optimálnímu vstřebávání výživných látek a vitamínů z potravy. Jestliže bude rovnováha narušena, trávení a vstřebávání živin a vitamínů se zhorší a obranyschopnost organismu se prudce sníží. Patogenní bakterie a plísně se přemnoží, dojde k hnilobným procesům, které nastávají jak vlastními poruchami činnosti střev, tak i z důvodu vyměšování nežádoucích mikroorganizmů. Potom je organismus zanášen a otravován jedovatými látkami, které přes stěnu střev pronikají do organismu a navíc tělo strádá, protože trpí nedostatkem živin, ačkoliv mu je ve stravě dodáme.

Bohužel lékař, který neléčí člověka jako celek, ale jako soubor orgánů, nezná základní pravidlo čínské medicíny, tak neposoudí různorodé příznaky onemocnění . Nenapadne ho, že ekzém, plísně, alergie, bolesti hlavy, deprese, únava a spousta dalších potíží mají svůj původ v zaneseném střevě.Činnost střev ovlivňuje strava, nedostatek vlákniny, málo tekutin, užívání antibiotik a dalších léků. Negativně působí stres,velké psychické vyčerpání, nedostatek pohybu i neschopnost vyjádřit svůj názor.

Tlusté střevo podle čínské medicíny tvoří prostor pro poznání, kdo jsme a co chceme, pomáhá rozlišovat co je správné a co pro nás není dobré. Proto při poruše tlustého střeva nedokážeme jednoznačně rozlišovat a naše myšlení je chaotické.Při poruše nastává zácpa nebo průjem.Když nedochází k pravidelnému uvolňování prostoru ve střevě, tak se nevytváří nový prostor, což vede k pocitům vyčerpanosti a ztuhlosti.Tím, že je tlusté střevo podle čínské medicíny spojeno meridiánem s plícemi, tak může docházet až k pocitům dušnosti a kašli.

Recept na salát, který udělá tělu dobře:

Salát z mléčně kvašené zeleniny

z knihy MUDr. Strnadelové a J.Zerzána - Radost z jídla

Můžete použít zelí obou barev, cibuli, papriku, mrkev, ředkev, červenou řepu, a případně i jablka, vždy asi 5 druhů ve stejném poměru. Kořeníme dle chuti (sůl, nové koření, pepř, bobkový list, pro ostřejší variantu možno přidat 1 chili papričku). Zelí nakrouháme na nudličky, krátce povaříme. Papriku a cibuli nakrájíme na slabá kolečka. Kořenovou zeleninu a jablka nastrouháme na nudličky. Vše promícháme. Na spodek sklenice položíme 5 kuliček pepře (příp. chili), 1 nové koření a bobkový list. Naplníme zeleninovou směsí 3 cm pod okraj sklenice, sklepeme a zalijeme nálevem obsahujícím 1 litr vody a 30g soli. Zakryjeme volně víčkem a necháme v teplé místnosti 10 dní kvasit. V případě vypaření nálev doplníme 1 cm pod okraj sklenice a opět řádně uzavřeme. Necháme ještě týden v teple dokvasit. Poté přemístíme do chladna a konzumujeme. Povrch musí být stále pod hladinou nálevu. Neskladujeme dlouho, zvláště žijeme-li v teplém bytě.

Francouzský zelený jíl je "kartáček na střeva"

K upravení správné funkce střeva pomůže také  Francouzský zelený jíl.

Zelený jíl EPAM-Zentrichova apatykaZelený jíl má vysokou schopnost absorbovat toxické látky v organismu. Zelený jíl při průchodu trávicím ústrojím na sebe váže plyny, toxiny a další nepotřebné látky a mechanicky čistí sliznice jako „kartáček na střeva“. Pro tyto čistící účely je nutno vypít vodu se zeleným jílem a jílovým „lógrem“. Zelený jíl doporučujeme používat jako prevenci v rodinách, kde se vyskytuje rakovina trávícího ústrojí, nebo ženám, které trpí na časté a opakované kvasinkové infekce gynekologického ústrojí a výtoky. Čínská medicína to zná několik tisíc let, my jsme si to vyzkoušeli a potvrzujeme, že po pročištění střev dochází mnohdy k zlepšení stavu pokožky při ekzémech, akné a lupénce.Ve formě koupele zlepšuje jíl kožní problémy zevně.

Proti zácpě a na změkčení stolice

a zvětšení jejího objemu velmi dobře zabírají lněná semínka, která můžete nasypat do jogurtu nebo je rovnou zapít sklenkou vody. V těle nabobtnají a zvětší svůj objem a obsahují slizovité látky, které obalí stolici a ta lehčeji může odejít. Zabraňuje se tím i hemoroidům a obtížnému vyměšování. Babičky používaly i sušené švestky, švestkový kompot, meruňky a fíky, pomáhá i šťáva z červené řepy nebo kysaného zelí. Můžete také vyzkoušet vlažnou vodu se lžící medu případně s pár kapkami citronu vypitou po ránu na lačno. Voda s medem má podle čínské medicíny zvlhčující účinky, takže také usnadní vyprazdňování. Psyllium (Jitrocel indický) nám poslouží jako velký zdroj rozpustné vlákniny .

Francouzský zelený jíl odkyseluje, Zásaditá směs MINERALY obsahuje zásadotvorné minerály, také odkyseluje.

Česká republika je na prvním místě v žebříčku výskytu rakoviny tlustého střeva na světě!!!Dbejte tedy na prevenci, mnohdy stačí harmonizovat organismus pomocí Francouzského zeleného jílu.

Foto z knihy : Lidské tělo-Steve Parker, vyd. Osveta, 1991

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: