Gemmoterapie eshop

Zentrichova apatyka-léčivá síla přírody

Zelený jíl, to je živá hlína

Jíl je živý původní přírodní materiál na zemi. Jíl, to je přírodní materiál bohatý na minerály, které pocházejí z rostlin, živočichů, vody, půdy, skal a vulkanického popela. Tyto materiály se během mnoha milionů let rozpadly a spojily a posléze vytvořily jakousi Zelený jílhmotu složenou z velmi jemných částic. Zelený jíl je vlastně hlinitokřemičitan, ve kterém je i přídavek kovu, který mu propůjčuje unikátní zabarvení a s tím jsou spojné i unikátní účinky jílu. Zelený jíl má barvu díky svému obsahu dalších látek pocházejících z naleziště.

Zelený jíl je mimořádně bohatý na vápník, hořčík, draslík, sodík, železo, křemík a rostlinné minerály. Žlutý jíl má větší obsah síry, červený jíl obdržel barvu od železa, hnědá a černá barva jílu pochází od železa, zinku, a síry. Součástí bílého jílu je zinek, křemík, vápník a hořčík.

Ve Francii mají jíly dokonce až sedmibarevné. Kombinacemi ještě mohou vzniknout jíly modrošedé, šedé, a další. Rozlehlá naleziště jílů různých barev, kvalit a vlastností jsou i v ČR, jejíž území bylo v druhohorách zaplaveno mořem. Jíl kromě křemíku a hliníku obsahuje ještě vápník, železo, draslík, hořčík, sodík, mangan, fosfor, měď, kobalt, lithium, molybden a další látky.

Francouzský zelený jíl se těží ve velkých hloubkách ve Francii v jílových dolech a jiný zelený jíl  se těží v dolech v Severní Americe. Zelený jíl je potom dlouhodobě vysušován na sluníčku, které mu dodá další energii. Energii země si jíl přinesl na povrch, energii slunce, dešťové vody a větru získá na povrchu země.

Každý jíl, a tedy i zelený jíl, je živá hmota. Zelený jíl či jinak zbarvený jíl se používá k léčbě na celém světě. Známé je použití zeleného jílu v Evropě, zejména ve Francii, Rakousku, Německu či Polsku. Jíl se využívá k léčbě ekzému a lupenky, na artrózu i osteoporózu, na likvidaci kvasinkových infekcí Candida albicans, na hubnutí při redukční dietě. Zelený jíl harmonizuje organismus,Zelený jíl používá se tedy zároveň i při zácpě i při průjmu, dále na odstranění těžkých kovů z těla, na celkovou důkladnou detoxikaci organismu.

Zelený jíl, případně jiná odrůda jílu, se používá v kosmetice na léčbu ekzému, lupenky, akné, pupínky na obličeji, používá se jako peeling. V kosmetice tvoří jíl základ make-upu, jíl tvoří základ na výrobu pudru, nebo se používá ve formě čistících a regeneračních masek na odstranění vrásek. K jílové hmotě do pleťových masek se přidávají léčivé bylinky, aromatické oleje, propolis nebo mumio . Existuje záznam pocházející od faráře Kneippa, považovaného za učitele léčby vodou a vším co do ní patří : "Kdyby lékárník udělal jílovou mast a pěkně by ji upravil, měl by tu nejlepší mast a mohl by jí kterých mnoho plných kelímků prodávat..."

V Kneippově systému přirozeného léčení sloužil a byl používán jíl ve všech jeho možných formách. Stejně tak za důležitý považoval v léčbě jíl i pastor Felke. Oba přírodní léčitelé slavili s léčbou jílem velké úspěchy.

S léčbou zeleným jílem má letité zkušenosti i bylinář Josef A.Zentrich, autor knihy Terraterapie-Terraterapie a aquaterapieAquaterapie-Léčba jílem a vodou. Jíl na léčení používá také čínská a tibetská medicína, medicína sibiřských národů, jílem se léčí mimo jiné i indiáni v Austrálii. Jíl má ovšem také značné absorpční a čistící schopnosti.

Jíl může řešit i otázku poměru potřebných a patogenních mikroorganismů v trávicím traktu. Jíl ovšem toxické látky a patogenní mikroorganismy v trávicím traktu absorbuje spíše mechanicko-fyzikálně než chemicky. Odpozorováním přírody došli nejdříve šamani primitivních kmenů, později i léčitelé, lékaři a vědci k závěrům, že jíl používají zvířata, ať savci nebo ptáci, na neutralizaci někdy až toxické stravy. Stejně tak jako požívají zvířata na základě instinktu živočišné a rostlinné uhlí, tak jim instinkt velí požívat zelený či jinak zbarvený jíl.

Jíl ve střevech pomáhá také emulgovat a absorbovat tukové částice. Jíl může v procesu trávení působit příznivě mechanicky i v žaludku podobně jako písek a drobné kamínky, které někteří v přírodě žijící ptáci vyzobávají. Tento jev vyzobávání jílu a písku známe i z našich dvorků, slepice, kachny i husy a krocani potřebují denní přísun jílu s pískem, aby jim neustala činnost žaludku a mohli dobře trávit. Z tohoto prostého důvodu je potřebné při používání zeleného jílu na detoxikační kúru užívat obsah celé skleničky, nejenom pít odstátou vodu. Samozřejmě velice záleží na složení jílu. Některé jíly mohou obsahovat v sobě nečistoty nebo mít vyšší hladinu těžkých kovů než je stanoveno našimi hygienickými předpisy, proto je možné je používat jen tak, že se pije odstátá voda.

Francouzský zelený jíl dodávaný firmou ZENTRICHOVA APATYKA, s.r.o. splňuje náročné české hygienické předpisy pro užívání zeleného jílu tak, aby bylo dosaženo nejvyšší účinnosti při detoxikační kúře.

  Cena nákupu: 0

Kontakt

Jméno: ZENTRICHOVA APATYKA,s.r.o.
Mobil: +420604475351
Mail: k.parma@seznam.cz

Registrace
Akce a novinky
E-mail: